„Werbują ich – już w tej chwili są wyjazdy na obozy szkoleniowe pod Moskwą, gdzie się szkoli w walce w wysadzaniu, zabijaniu, a część z nich jest werbowanych do Doniecka – są tacy Polacy co strzelają po stronie rosyjskiej do Doniecka. To są właśnie ci werbowani w Ruchu Narodowym” – powiedział redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz na spotkaniu opłatkowym z Krakowskim Klubem Gazety Polskiej 18 stycznia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy oficjalnie nagrodziła „Gazetę Polską”

Obóz prorosyjski też się podzielił w Polsce. On się podzielił na tych, którzy już się nie mogą odłączyć od Rosji i na tych, którzy już się meldują u nowego, silniejszego sojusznika, czyli Stanów Zjednoczonych, a w związku z tym sam obóz już zaczyna słabnąć. Co robi Putin? No, Putin robi to co może zrobić, inwestuje w prawą stronę. Przede wszystkim szuka aliantów nie tylko w Polsce, w całej Europie, po prawej stronie. Czyli tzw. paradygmat targowicki– mówił Sakiewicz. W dalszej części wywodu tłumaczy, co rozumie pod pojęciem „paradygmat targowicki”:

W imię Boga, Tradycji, Najświętszej Panienki dokonywano zdrady i sprzedawano Polskę. Gdyby ktoś przeczytał statut konfederacji targowickiej to 99% tego to jest piękny, patriotyczny tekst – tak Rosjanie mówią do naszych kolegów, którzy są narodowcami, kresowiakami, naszego byłego przyjaciela księdza Tadeusza – to jest ten język, który do nich dociera, oni go rozumieją– powiedział. Kolejna część jest poświęcona Ruchowi Narodowemu:

Można powiedzieć, że cały Ruch Narodowy od tego się nie odcina, ich winą nawet nie jest to, że oni to popierają, oni tolerują te radykalne grupy i je jakoś wsysają, a te grupy przejmują powoli ludzi. Werbują ich – już w tej chwili są wyjazdy na obozy szkoleniowe pod Moskwą, gdzie się szkoli w walce w wysadzaniu, zabijaniu, a część z nich jest werbowanych do Doniecka – są tacy Polacy co strzelają po stronie rosyjskiej do Doniecka. To są właśnie ci werbowani w Ruchu Narodowym. Na szczęście są to na niewielkie ilości. Ale ci, którzy robili już tu napady na księgarnie, straszą, to już są setki, jak nie tysiące ludzi. To już mamy poważny problem. Putin w to inwestuje. Nie dlatego, że to jest najlepsza droga jaką mógł wybrać, ale jedyna. Ponieważ wszystkie inne ścieżki oddziaływania Rosji na Polskę w wyniku zdrady jego zdrajców, których sobie kupił, zaczęły się rozpadać– twierdzi redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

YouTube.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jch
  jch :

  to zwykły zaprzaniec jest i tyle .
  Swoją drogą dlaczego ci najbardziej prawi patrioci od Prezesa i Maciarewicza tropiciela agentów wyznawcy doktryny Giedroicia,Miroszewskiego nie przeprowadzili IPN-go śledztwa czy aby w tej paryskiej jutrzence nie było sovieckich agentów. Może jest tak ,że byli ,no ale mit założycielski jest najważniejszy.Paryska kurtyna.

 2. saurom
  saurom :

  Bajeczki Sakiewicz opowiada może sam się pochwali iluż to członków Frondy albo Gazety Polskiej Codziennej werbował do banderowskich batalionów. W końcu za byle co nie otrzymuje się nagrody Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Ciekawe dlaczego policja i sąd w Polsce nie zajęły się do tej pory tym panem. Domyślam się, że gdyby Putin zaoferował mu więcej niż banderowcy Sakoiewicz wraz z klubem Gazety Polskiej opowiedziałby się po stronie Rosji. Taki sprzedawczyk i tyle można powiedzieć.

 3. adinocka
  adinocka :

  Tomek odstaw te dopalacze… Co do Targowicy ma rację o tyle, że większość konfederatów to byli pożyteczni idioci (jak lud gaspolski), którzy myśleli że ratują RP przed oświeceniowymi nowinkami, a nie że fundują rozbiór. Zdrajcami byli nieliczni jurgieltnicy, podobnie jak obecnie Sakiewicz czy Kamiński.

 4. zielony
  zielony :

  Sakiewicz uparcie realizuje politykę Giedroycia. Nienawiśc do Rosji większa niz miłość do Ojczyzny i jej interesów narodowych, a w naszym interesie narodowym nie jest walka o integralnośc tego potworka zrodzonego w łonie ZSRR, prosze podac choć jeden Argument za utrzymaniem integralności Ukrainy choć jeden Argument by w ogóle to państwo istniało z wyłączeniem argumentu o buforowej roli Ukrainy bo to obudzi tylko mój smiech….