Przedstawiciele Konfederacji zorganizowali konferencję prasową w Śremie w sprawie imigrantów, którzy 7 września pobili na tamtejszej plaży dwóch Polaków. „Pokazuje barbarzyństwo z jakim mamy do czynienia. Mieszkają tu, bo zakład pracy potrzebował tanich pracowników. Kto zapłacił za różnicę w cenie »taniej siły roboczej«?” – stwierdził Ziemowit Przebitkowski.

Dwa dni temu dwóch mieszkańców Śremu (woj. wielkopolskie) trafiło do szpitala po pobiciu przez imigrantów w sobotę wieczorem. W ruch poszły ostre narzędzia, jednej osobie przebito tętnicę szyjną. W sprawie zatrzymano 5 cudzoziemców – to 1 Argentyńczyk i 4 Kolumbijczyków.

Argentyńczyk, który uderzył Polaka stłuczoną butelką, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i został aresztowany. Pozostałym Kolumbijczykom z grupy postawiono zarzuty pobicia, lecz nie zostali oni aresztowani.

„Pokazuje barbarzyństwo z jakim mamy do czynienia. Mieszkają tu, bo zakład pracy potrzebował tanich pracowników. Kto zapłacił za różnicę w cenie »taniej siły roboczej«? Chłopak z przekłutą tętnicą. I będziemy płacili my wszyscy, jeśli nie powiemy »dość«” – oświadczył Przebitkowski.

Ziemowit Przebitkowski zwrócił uwagę, że oskarżeni imigranci nie przybyli do Polski nielegalnie, ale na zaproszenie pracodawców. Dodał, że to przedsiębiorstwa odpowiadają za destabilizację społeczeństwa i powinni za to ponieść odpowiedzialność.

„Prywatyzacja zysków, uspołecznienie strat (przede wszystkim bezpieczeństwa) i uciekanie od jakiejkolwiek odpowiedzialności. A muszą ponosić odpowiedzialność. Fakt przebywania w mniejszych miejscowościach, agresywnych grup mężczyzn z trzeciego świata, jest bezpośrednio powiązany z działaniem tych grup biznesowych!” – napisał Przebitkowski.

Przebitkowski zwrócił uwagę, że Związek przedsiębiorców i pracodawców wysunął postulat „wspierajmy legalną zrównoważoną imigrację zarobkową!”, a organizacja Pracodawcy RP domaga się liberalizacji praw migracyjnych, m.in. przez wydłużenie okresu pracy wykonywanej bez zezwolenia; czy rozszerzenie listy krajów, których obywatele mogą korzystać z uproszczonej procedury legalizacji pracy (oświadczeniowej) między innymi o Państwa azjatyckie jak Indie, Filipiny czy Bangladesz; 

Kresy.pl/Twitter

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply