W geście poparcia dla Grecji, Sebastian Kurz, kanclerz Austrii stanowczo oświadczył we wtorek, że „Turcja atakuje Unię Europejską i Grecję” – poinformował portal Greek Greece Reporter.

Kurz oskarżył prezydenta Turcji o „świadome wykorzystywanie istot ludzkich do ataku”, który, jak powiedział, jest celowo skierowany na Grecję, a nie na Bułgarię.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Zobacz także: Turcja: Migranci ruszyli w stronę Europy

Austriacki przywódca zauważył, że w ciągu kilku dni 13 000 osób przybyło na grecką granicę, nie zaś na granicę turecko-bułgarską. Jego zdaniem nie jest to przypadek, ale zaplanowane działanie.

Kurz dodał również, że osoby przebywające obecnie w Evros nie są uchodźcami z Idlib w Syrii, ale ludźmi, którzy mieszkają w Turcji od lat.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Turcja będzie przepuszczać imigrantów i syryjskich uchodźców do Europy

Austriacki kanclerz stwierdził także, że jeśli Europa nie wywrze presji na Erdogana, to będzie to „początek końca”.

„Jeśli ulegniemy Erdoganowi… wtedy Europa bez granic wewnętrznych będzie historią”, stwierdził Kurz.

„Jesteśmy w kontakcie z Grekami, którzy mają nasze pełne poparcie dla środków ochrony granic. Dyskutujemy także o możliwych formach pomocy, takich jak wkład finansowy, a także ewentualne wysłanie funkcjonariuszy policji” – dodał lider koalicji Konserwatystów i Zielonych w Austrii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Turecki burmistrz zapewnia imigrantom transport autobusem na granicę z Grecją [+ Video]

Zdaniem austriackiego kanclerza Turcja chce wywrzeć presję na państwa zachodnie należące do UE, ale też NATO, by wsparły ją w operacji militarnej w Syrii.

Jak poinformował portal, to był pierwszy przypadek, kiedy europejski przywódca tak „wyraźnie i bezprecedensowo” mówił o tragicznej sytuacji w Evros.

greece.greekreporter.com / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz