Amerykański sekretarz stanu odbył wizytę w Korei Południowej.

Tillerson stwierdził, że „strategiczna cierpliwość” wobec Korei Północnej się wyczerpała i że Stany Zjednoczone rozważają nowe kroki natury dyplomatycznej, wojskowej i ekonomicznej.ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tillerson po spotkaniu z Ławrowem: oczekujemy od Rosji wywiązania się z zobowiązań w sprawie Ukrainy

Podczas wizyty w Korei Południowej, Tillerson odwiedził strefę zdemilitaryzowaną, która dzieli obie Koree. Tillerson przybył do Korei Południowej po wizycie w Japonii, gdzie powiedział, że dwudziestoletnie wysiłki zmierzające do zlikwidowania północnokoreańskiego programu nuklearnego nie odniosły sukcesu.

– Jeśli będą eskalować zagrożenie wynikające z ich programu broni do poziomu, które naszym zdaniem będzie wymagało działań, wówczas, ta opcja[ działań militarnych] pozostanie otwarta– powiedział Tillerson.

kresy.pl / bbc.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz