Samolot miał być zestrzelony w piątek rano nad Syrią.

Dowództwo syryjskie wydało oświadczenie w piątek, w którym twierdzi, że izraelski odrzutowiec naruszył syryjską przestrzeń powietrzną i zaatakował cel wojskowy w pobliżu Palmyry. Syryjczycy twierdzą, że atak był aktem agresji, który wspomógł bojowników Państwa Islamskiego.Syryjczycy twierdzą rownież, że ich obrona przeciwlotnicza zestrzeliła jeden z izraelskich odrzutowców.

ZOBACZ ROWNIEŻ: Syryjskie media informują o izraelskich nalotach na cele w pobliżu granicy z Libanem w Syrii

Portal Al-Masdar News, powołując się na izraelskie źródła, podaje z kolei, że syryjskie pociski przeciwlotniczne wystrzelono w kierunku odrzutowców, lecz samoloty nie zostały uszkodzone.

kresy.pl / reuters.com/ almasdarnews.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz