W obwodzie astrachańskim w Rosji przeprowadzono test międzykontynentalnego pocisku balistycznego RS-12M Topol.

Według informacji podanych przez rosyjski dziennik „Wiedomosti”, test międzykontynentalnego pocisku balistycznego Topol-M został przeprowadzony nad ranem z poligonu „Kapustin Jar” w obwodzie astrachańskim. Próbne wystrzelenie zostało przeprowadzone w ramach przygotowań do zwalczania tarczy antyrakietowej potencjalnego przeciwnika.

Podczas testu uzyskano dane, które zostaną wykorzystane do opracowania skutecznych środków do zwalczania tarczy antyrakietowej – można przeczytać w komunikacie wydanym przez rosyjskie ministerstwo obrony. Rosyjski resort obrony podkreślił, że w roku 2018 zaplanowano łącznie 12 prób międzykontynentalnych pocisków balistycznych.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja przeprowadziła testy rakiet międzykontynentalnych

W efekcie testu na niebie w obwodach  biełgorodzkim, lipieckim i wołgogradzkim można było dostrzec niezwykłą smugę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak podały agencje informacyjne, podobną smugę można było dostrzec w piątek Stanach Zjednoczonych. W Kalifornii prywatne przedsiębiorstwo SpaceX wystrzeliło rakietę Falcon 9. Wielu Amerykanów miało wziąć ją za UFO.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz