Dwóch dziewiętnastolatków z Łodzi zostało oskarżonych o rzekome propagowanie faszyzmu, grozi im kara do 2 lat więzienia. Młodzi mężczyźni uczestniczyli w manifestacji „Chcemy repatrianta, nie imigranta” we wrześniu.

Dwóch dziewiętnastolatków z Łodzi zostało oskarżonych o rzekome propagowanie faszyzmu, grozi im kara do 2 lat więzienia. Młodzi mężczyźni uczestniczyli w manifestacji „Chcemy repatrianta, nie imigranta” we wrześniu. W marszu brało udział kilkaset ludzi, jednak według prokuratury część z nich propagowała hasła mieszczące siew tzw. „mowie nienawiści”.

Zdaniem prokuratury dwaj nastolatkowie, rozpoznani przez „postronne osoby”, wykonywali podczas manifestacji „gesty faszystowskie”. Przedstawiono im zarzut publicznego propagowania faszyzmu. Śledczy rozpoczęli postępowanie w ich sprawie, ale chcą również ustalić tożsamość innych osób, które brały udział w manifestacji, a które również mogą zostać oskarżone.

Interia/kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir
  zefir :

  To jakaś nieuzasadniona maniakalna bzdura wymyślona przez prokuratuę.Pod hasłem”chcemy repatrianta nie imigranta” podpisze się każdy Polak,pewnie z wyjątkiem prokuratury do której coś istotnego,patriotycznego i polskiego nie dociera.Tak samo jak nie dociera,że ta prokuratura jest utrzymywana,żywiona i finansowana,wyłącznie przez polskich podatników.Polskim prokuratorom radzę więcej luzu,młodzi 19-tolatkowie to fantazyjna latorośł,nie niszczmy tego.Po co skazywać takich sympatycznych młodzieńców na prokuratorską skostniałóść?

 2. zan
  zan :

  Za propagowanie faszyzmu powinien iść siedzieć cały polski mainstream, bo struktura UE/USA jest w istocie faszystowska (wielki biznes w stylu IG Farben). Faszystowska symbolika jest w senacie USA (wzorowana na lisciach faszyny z Rzymu). W dodatku art 117 KK. ” Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą, podlega karze pozbawienia wolności…” — w PAŃSTWIE PRAWA pakuje do więzienia Kwasa, Milera, Tuska, Kaczora i cała resztę zbrodniarzy faszystowskich, którzy co prawda nie heilują, ale mordują zza biurka niczym rasowy Hitler. Za faszyzm powinien odpowiadać Dawid W kumplujący się publicznie z nazistowskimi „ziomalami” z Ajdara. Faszystami są dziennikurwy polujące na obywateli i tropiące antyNATOwskie odchylenia. Jeden faszystowski sracz III RP na czele z garbatymi naziolami ściągającymi ciapatą dzicz do Europy tylko dlatego, że NIENAWIDZĄ białych Europejczyków. Tfu!

 3. chojny
  chojny :

  Nie jestem pewien, ale ci młodzi ludzie dostali oskarżenie za rządów PO-PSL, a sankcje(wyrok) dostali za PiS. Pamiętajcie, że proces sądowy w Polsce trwa do kilku miesięcy. Dobrze, żeby ktoś podał jakieś źródło kiedy ci chłopacy zostali oskarżeni przez prokuraturę, a nie ukarani przez sąd.