„Ten hołd ma dodatkowe znaczenie, gdy Ci co uciskali i wykorzystywali mszczą się i rzucają obelgi. Ten hołd jest naszym najgłębszym wyrazem poparcia, tych co nie mogą publicznie tego wyrazić” – pisze Paweł Zastrzeżyński.

Prowincja, osiedlowe bloki, jeszcze niedawno najbardziej wykluczeni społecznie ludzie żywili się upolowanymi psami. To biedne południe Polski. Dzieci, co nigdy nie mogły sobie pozwolić na nowe ubranie, na zabawkę. Cieszyły się z każdego darowanego prezentu, który przez zamożniejsze społeczeństwo zostałby wyrzucony na śmietnik. Matki, które pracowały w systemie niewolniczym po 12 godzin za 800 zł w uwłaczających warunkach, w marketach obcokrajowców. Mężowie, którzy musieli wykonywać polecania kierowane do nich nie w ojczystym języku, a w obcym. –zdaniem Zastrzeżyńskiego, jeszcze niedawno tak wyglądała prowincja na południu naszego kraju.Na szczęście wszystko zmieniło się dzięki rządom gabinetu, któremu przewodzi Beata Szydło. Jak można się domyślać, sytuację zmienił sztandarowy projekt Prawa i Sprawiedliwości, czyli program 500 +. Dzięki niemu dzieciz patologicznych rodzin bez jakiejkolwiek szansy na godne rodzinne życie, dziś z uniesionym czołem i rodzicami trzymającymi ich za rękę idą na spacer. Prosty zwykły spacer. Matki, które pierwszy raz mogły pokazać swoim dzieci polskie morze.

Autor przekonuje czytelników, że nikt w całej historii III Rzeczpospolitej nie uczynił tak wiele dla zwykłych ludzi, co obecna pani premier. W związku z tym zastanawia się Jak dziękować w imieniu matki, której dwójka rodzonych dzieci mogła wrócić do domu? Jak mają dziękować matki i ojcowie, którzy przynoszą swoje dzieci do chrztu. Ktoś im zdjął odrobinę tego brzemienia, które uniemożliwiało pozytywne myślenie o przyszłości rodziny.

Czytaj również: Telewizja Republika na ostatnim miejscu wśród telewizji informacyjnych

Czy słowo hołd nie jest tu najbardziej trafną formą wyrazu wdzięczności?pyta redaktor Zastrzyżyński. – Nie da się ująć w jednym obrazie tego uśmiechu radości, tych skromnych Polaków, ale można to wyraźnie zobaczyć –odpowiada jednoznacznie.

Redaktor nie ma także w jaki sposób ów hołd należy złożyć: – Jeżeli jest taka możliwość można uklęknąć i oddać hołd –wzywa. – Za to dobro, którego pierwszy raz są spadkobiercami –dodaje.

Czytaj również: Braun w Telewizji Republika: Jesteście amerykańską i żydowską agenturą wpływu w Polsce [+VIDEO]

kresy.pl/ telewizjarepublika.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. mop :

    Kiedyś Kaligula mianował konia senatorem planując jego dalszy awans polityczny do rangi konsula… Kaczor drwi sobie z nas wszystkich ustawiając wsiurę, która Ewidentnie nie ma pojęcia o niczym i spełnia tylko rolę pląsającego magnetofonu – w roli „premiera” kraju…
    Takie zagranie wystawiło pisiory na lawinę drwin, kpin i publicznego wyśmiewania…. które nigdy nie nastąpiło. Bo opozycja traktuje konia (albo może raczej kobyłę w tym przypadku) z namaszczeniem i powagą należną faktycznemu premierowi… czym sama się ośmiesza i poniża – równając siebie do jej poziomu…. kto normalny rozmawia ze śmieszną pacynką ? Kto normalny oczekuje od pacynki decydowania albo wyrażania jakiegoś swojego zdania ?
    Opozycja jest tak groteskowo stuknięta, że umożliwia Kaczorowi mieć jabłko i jeść jabłko – drwić sobie z Narodu wystawiając niedorzeczną kukiełkę na najważniejszy urząd i sterować nią z tylnego siedzenia wg uznania i jednocześnie mieć pełny szacunek jak gdyby wszystko było normalnie i serio…. i jeszcze ośmiesza tym opozycję a nie siebie…