Premier Szydło bierze udział w organizowanej w Londynie całodniowej konferencji „Wspierając Syrię i region”.

Na konferencji obecni są przedstawiciele ponad 70 państw i organizacji międzynarodowych, w tym sekretarz generalny NATO.

„Polski rząd podjął zobowiązanie finansowe, aby dołączyć do państw, które wspierają Syrię w rozwiązywaniu problemów, które w tej chwili tam są bardzo poważne, zaostrzają się”– oświadczyła Beata Szydło, cytowana przez PAP.

„Polska jest zdecydowanie orędownikiem tego, abyśmy problemy, które są z migrantami, rozwiązywali poza granicami UE. Jesteśmy za wzmocnieniem granic zewnętrznych UE i chcemy wspierać wszystkie te inicjatywy, które rozwiązują problemy na miejscu, w państwach, w których się rodzą, dlatego m.in. jest ta nasza decyzja o tym, by przeznaczyć środki na pomoc Syrii”– tłumaczyła szefowa rządu.

Stąd, zdaniem polskiej premier, wynika decyzja Polski, aby pomagać Syrii.

„Polska prowadzi w tej chwili pomoc humanitarną nie tylko dla Syrii, ale i dla Jordanii, Libanu, więc uważamy, że to jest droga wyjścia z problemu”– podsumowała Szydło.

PAP/KRESY.PL

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. skiepek
    skiepek :

    Ciekawi mnie czy pani premier Szydło ma pewność, że to „zobowiązanie finansowe ” o ile wcześniej nie zostanie zdefraudowane ,to nie zostanie przeznaczone na wypłaty tzw. „umiarkowanych ścinaczy” głów (po spadkach ceny ropy =spadek wynagrodzenia ).Raczej trudno przypuszczać, że otrzymają je mieszkańcy Syrii.

  2. patriota
    patriota :

    Z tego, co obecnie obserwuję, Polska już nie jest krajem w ruinie, nie ma już u nas głodujących dzieci i ogromnej biedy. Tuż po wygranych przez pisiorów wyborach nasze państwo nagle stać na kretyńskie wspieranie zbrodniczej upainy na wszelkich możliwych płaszczyznach, zwyrodniałej dziczy migranckiej i kilka dodatkowych imbecylnie drenujących kieszeń polskiego podatnika projektów. Kwoty są już przeliczane w miliardach Euro, przecież pisiorki muszą się pokazać z jak najchojniejszej strony… Żenada… Marzę o rządzie w końcu reprezentującym interesy swoich obywateli…