W szwedzkim mieście Göteborg zostanie zbudowany park dla wielbłądów, który ma stworzyć nowe miejsca pracy dla imigrantów.

Pomysł zbudowania parku został już określony jako rasistowski i absurdalny.

Miasto liczy na to, że park, który powstaje na zdominowanych przez imigrantów przedmieściach Angered, będzie w stanie zapewnić miejsca pracy dla obcokrajowców, którzy nie są w stanie się zatrudnić na rynku pracy.

Park ma być częścią szerszego projektu stworzenia niskoemisyjnych miejsc pracy, który został zatwierdzony pod koniec ubiegłego roku, gdy lokalna gmina uzyskała prawie 13 milionów koron finansowania z Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE: Szwecja: Imigranci ostrzeliwali tłum fajerwerkami [+VIDEO]

Jednak według dyrektora organizacji charytatywnej Caritas, Guna Holmertza, projekt ma rasistowski charakter i jest przykładem kolonialnej mentalnościwobec imigrantów mieszkających na przedmieściach Göteborga. Projekt jest absurdem. Chcą, aby Angered stało się jakimś egzotycznym cyrkiem z imigrantami, zwierzętami– stwierdził Holmertz.

Lena Salo, która poparła przydzielenie funduszy na budowę parku, powiedział, że choć nie zna się wielbłądach, uważa, że jeśli pomoże to ludziom – szczególnie Somalijczykom będącycm poza rynkiem pracy – w znalezieniu pracy, to myślę, że warto spróbować.

kresy.pl / breitbart.com

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz