Guy Verhofstadt oskarżył eursoceptyków o niszczenie dziedzictwa Sir Winstona Churchilla podczas debaty na temat przyszłości Unii Europejskiej.

Przytoczył słowa Churchilla z 1946 roku o odgrywaniu przez Wielką Brytanię znaczącej roli w zjednoczonej Europie.Te słowa z kolei wywołały mocną reakcję ze strony brytyjskich eurodeputowanych.

Czuje się jakbym uczestniczył w spotkaniu jakiejś sekty religijnej. To tak, jakby globalna rewolucja 2016 roku, tj. Brexit, Trump, włoskie referendum, całkowicie was pominęła– powiedział Nigel Farage.

Farage zarzucił Verhofstadtowi mijanie się z prawdą w swoim mniemaniu, że ludzie chcą więcej Europy.Nie– odpowiedział Farage – Ludzie chcą mniej Europy. I widzimy to za każdym razem, kiedy ludzie głosują w referendach i odrzucają aspekty członkostwa w UE. Unia Europejska nie ma żadnej przyszłości w swojej obecnej formie i spodziewam się, że czekają was podobne szoki w 2017 jak to miało miejsce w 2016 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Wielka Brytania: Projekt ustawy dotyczącej Brexitu wpłynął do parlamentu

Zauważył również, powołując się na statystyki Chatham House, że tylko 20% Europejczyków popiera dalszą imigrację muzułmanów do Europy. Oznacza to, że wasi wyborcy mają twardsze podejście w tej sprawie niż Donald Trump, czy ja lub ktokolwiek siedzący na tej sali– powiedział Farage.

Z kolei torysowski eurodeputowany James Cleverly powiedział gazecie „The Sun”, że poglądy Churchilla były sformułowane w kontekście dwóch brutalnych wojen. To czarujące, że Pan Verhofstadt jest pod wpływem brytyjskiego męża stanu, ale słowa Churchilla z 1946 roku nie są już aktualne– stwierdził Cleverly.

kresy.pl / thetelegraph.co.uk

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. gan :

    Wielka Brytania przestała się liczyć jako mocarstwo po pierwszej wojnie światowej. Już w 1914 wybitny strateg Churchil wysyłał na rzeź żołnierzy pod Cannakale. Na zakończenie IIWŚ zdradził Polaków w podziękowaniu za obronę Londynu. A te 20% popierające sprowadzenie muzułmanów do Europy pokazuje ile procentowo w populacji europejskiej jest wyznawców islamu.