Tureckie media poinformowały, że turecki koncern Turkish Aerospace Industries (TAI) sprzeda Kazachstanowi trzy drony uderzeniowe klasy MALE, TAI Anka.

Według informacji mediów tureckich sprzed tygodnia, negocjacje między TAI a Kazachstanem trwały już od pewnego czasu i w ich efekcie w październiku podpisano porozumienie.

Czytaj także: Kolejne kraje Azji Centralnej kupują tureckie drony Bayraktar TB2


Amerykańska 1 Dywizja Kawalerii gościła 29 listopada delegację pięciu polskich dowódców wojskowych w celu zwiększenia interoperacyjności między dwiema armiami poprzez obserwację działań konserwacyjnych w Fort Hood w Teksasie. (więcej…)


Biały Dom potwierdził plany przeprowadzenia rozmowy wideo między prezydentem USA Joe Bidenem a prezydentem Rosji Władimirem Putinem 7 grudnia. (więcej…)


Prezydent USA Joe Biden zaprosił około 110 krajów na wirtualny szczyt poświęcony demokracji, który odbędzie się w dniach 9-10 grudnia, poinformował Departament Stanu USA. Na wydarzenie nie zaproszono jednak rządu węgierskiego. (więcej…)


USA i Chiny handlowa wojnie handlowej

Zdaniem sekretarz skarbu USA, obniżenie nałożonych za kadencji Donalda Trumpa wysokich taryf celnych na towary importowane z Chin, w ramach rewizji procesu wyłączeń, może pomóc złagodzić presję inflacyjną.

W czwartek sekretarz skarbu USA, Janet Yellen powiedziała podczas konferencji, ze jej zdaniem wysokie, sięgające 25 procent taryfy celne na warty miliardy dolarów import z Chin, nałożone za kadencji Donalda Trumpa, przyczyniają się do wzrostu cen w USA.


Międzynarodowa agencja ratingowa Fitch utrzymała długoterminowy rating kredytowy Rosji w walucie obcej na poziomie inwestycyjnym „BBB” z perspektywą stabilną.

"Rating Rosji na poziomie BBB jest wspierany przez stabilny poziom zewnętrznej równowagi fiskalnej i najniższy poziom długu publicznego w stosunku do PKB w grupie porównawczej" - podała agencja w komunikacie.


Cenisz naszą pracę?

Doceń ją

Pin It on Pinterest