“Porównywanie Polski do Białorusi jest przejawem braku zrozumienia przez Joe Bidena polityki zagranicznej i obrazą dla Amerykanów polskiego pochodzenia” – przekazał sztab wyborczy Trumpa w oświadczeniu, odnosząc się do słów Joe Bidena, który w  ubiegłym tygodniu negatywnie wypowiedział się o sytuacji na Białorusi, w Polsce i na Węgrzech.

W ubiegłym tygodniu Joe Biden, były wiceprezydent USA i obecny kandydat Demokratów na prezydenta, wziął udział w spotkaniu z wyborcami w Filadelfii, zorganizowanym przez stację ABC News. W trakcie spotkania został poproszony m.in. o ocenę polityki zagranicznej za kadencji swojego rywala, urzędującego prezydenta Donalda Trumpa. “Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie” – mówił Biden. W środę sztab wyborczy prezydenta USA Donalda Trumpa skrytykował słowa kandydata Demokratów – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). “Porównywanie Polski do Białorusi jest przejawem braku zrozumienia przez Joe Bidena polityki zagranicznej i obrazą dla Amerykanów polskiego pochodzenia” – napisano w oświadczeniu, które zostało przesłane w środę PAP.

“NATO jest narażone na ryzyko początku pęknięcia (…). Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie (…)” – oświadczył Biden podczas spotkania z wyborcami, które odbyło się w Filadelfii. Wyraził opinię, że Donald Trump wspiera “zbirów na świecie”.

“Joe Biden ponownie jest wyraźnie zdezorientowany, gdyż Polska i Węgry to wolne, demokratyczne państwa, pracujące nad reformą instytucji o komunistycznej spuściźnie. Porównywanie Polski do Białorusi jest przejawem braku zrozumienia przez Bidena polityki zagranicznej, nie wspominając o obrazie dla Amerykanów polskiego pochodzenia” – czytamy w oświadczeniu sztabu Donalda Trumpa, które zostało przesłane PAP.

W dokumencie wyrażono opinię, że zarzuty dotyczące “wspierania zbirów” są “całkowicie obłudne”, ponieważ  “sam Biden powiedział, że wróci do starej polityki (Baracka) Obamy, polegającej na rozpieszczaniu brutalnych reżimów, takich jak na Kubie i Wenezueli”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Prezydent Trump zajmował zdecydowane stanowisko przeciwko opierającym się na ucisku socjalistycznym dyktatorom przez cały okres sprawowania urzędu i będzie to kontynuował po uzyskaniu reelekcji” – napisano w oświadczeniu.

3 listopada w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory prezydenckie.

Zobacz także: Biden skrytykował Polskę – chodzi o „strefy wolne od LGBT”

pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply