Rosyjska Flota Północna otrzyma w tym roku 179 systemów uzbrojenia, ogłosił w czwartek minister obrony Siergiej Szojgu, przekazała agencja prasowa Tass.

Jak poinformowała w czwartek agencja prasowa Tass, minister obrony Rosji Siergiej Szojgu ogłosił, że Flota Północna zostanie wzmocniona o 179 systemów uzbrojenia.

„W tym roku flota otrzyma 179 systemów” – ogłosił Szojgu na posiedzeniu zarządu ministerstwa obrony. Przypomniał, że Flota Północna została już wzmocniona przez krążownik balistyczny Kniaź Władimir (projektu Borei), fregatę Admirał Kasatonow, tankowiec Akademik Paszin i statek hydrograficzny.

Obecnie Flota Północna buduje bazy lotnicze Nagurskaja i Temp oraz prefabrykowane domy modułowe dla nowo powstałych jednostek 3. Dywizji Obrony Powietrznej oraz garaże i hangary uzbrojenia. Modernizowane są także pirsy podwodne dla najnowszych okrętów podwodnych Borei-A.

„We współpracy z Rosyjskim Towarzystwem Geograficznym Flota Północna prowadzi trzecią kompleksową wyprawę arktyczną w celu zbadania Oceanu Arktycznego” – zapowiedział Szojgu. „Flota Północna z powodzeniem radzi sobie z zadaniami na Atlantyku i Morzu Śródziemnym”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W sierpniu służby prasowe rosyjskiej Floty Północnej poinformowały o przygotowaniach do manewrów i ćwiczeń strzeleckich na jednym z poligonów w obwodzie murmańskim, z udziałem artyleryjsko-rakietowego dywizjonu przeciwlotniczego, zapewniającego ochronę jednej z baz tej floty.

Jak podano, dywizjon wyruszył na poligon Szary, w rejonie pieczengskim. Na miejscu, systemy Pancyr-S1 prowadziły ćwiczebne strzelania przeciwko celom powietrznym i naziemnym. Zaznaczono, że działania te są częścią planowanych, letnich ćwiczeń wojskowych sił powietrznych i przeciwlotniczych Floty Północnej.

Zobacz też: Rosja: Flota Bałtycka dostanie 4 okręty z pociskami Kalibr oraz systemami Pancyr-M

Kresy.pl/Tass
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz