W poniedziałek wieczorem Straż Graniczna opublikowała nagranie, na którym widać długi sznur nielegalnych imigrantów przy ogrodzeniu na polsko-białoruskiej granicy.

Odcinek granicy polsko-białoruskiej ochraniany przez Placówkę SG w Kuźnicy. Po stronie białoruskiej duży ruch… Ostrzegamy i przypominamy, że granica jest chroniona przez #funkcjonariuszySG i #żołnierzyWP , a jej przekraczanie poza przejściami granicznymi jest przestępstwem – napisała Straż Graniczna na Twitterze. Do wpisu dołączono nagranie, na którym widać długi sznur nielegalnych imigrantów przy polsko-białoruskiej granicy.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

We wtorek Straż Graniczna poinformowała, że poprzedniej doby – w poniedziałek – odnotowano 612 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Funkcjonariusze SG zatrzymali 11 imigrantów: 10 obywateli Iraku i ob. Turcji. Za pomocnictwo zatrzymano 3 cudzoziemców – obywateli Azerbejdżanu, Turcji i Ukrainy.

Kryzys na polskiej granicy jest częścią szerszego kryzysu migracyjnego, który dotknął także Litwę i Łotwę. Napływ nielegalnych imigrantów jest stymulowany przez białoruskie władze. Działania takie Aleksandr Łukaszenko otwarcie zapowiedział jeszcze wiosną. Od tego czasu białoruskie linie lotnicze zwiększyły liczbę połączeń z Bagdadem, a władze Białorusi rozszerzyły program bezwizowej turystyki na obywateli Iranu, Pakistanu, Egiptu, Jordanii i Republiki Południowej Afryki zezwalając na przyjmowanie takich turystów nie tylko w Mińsku ale i na lotniskach w Brześciu i Grodnie położonych przy granicy z Polską.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Ukrainiec zorganizował przerzut Somalijczyków do Polski

Przypomnijmy, że rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn podkreślił w piątek, że „szlak migracyjny to nie tylko sposób destabilizowania granicy Polski oraz całego naszego państwa, ale również sposób na zarabianie ogromnych sum, które trafiają do reżimu Łukaszenki”.

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się wiele nagrań, które przedstawiają próby siłowego przekroczenia polskiej granicy. Na jednym z nich widać grupę obcokrajowców, którzy próbują przedrzeć się przez granicę i przedostać z Białorusi na polskie terytorium, niszcząc przy tym ogrodzenie. Twierdzą, że chcą przedostać się do Niemiec. Przejście blokują polscy funkcjonariusze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Oglądaj także: Profesor Zapałowski: Polska musi wybudować płot na granicy z Ukrainą [+VIDEO]

Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek, że od początku roku zatrzymała ponad 1,9 tys. nielegalnych imigrantów, z czego ponad tysiąc stanowili obywatele Iraku.

Zobacz także: Fala zatrzymań przemytników przewożących nielegalnych imigrantów przez wschodnią granicę

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz