Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin oświadczył w środę, że wizyta niemieckich dzieci na zaanektowanym przez Rosję Krymie to „bardzo niebezpieczna awanturę”.

Klimkin napisał na Twitterze: Propagandziści Kremla przywieźli na okupowany Krym niemieckie dzieci. W związku z brakiem opieki konsularnej i opieki ze strony ubezpieczycieli jest to bardzo niebezpieczna awantura. Jej organizatorzy powinni za to odpowiedzieć.

Wcześniej media w Rosji informowały, że we wtorek na Krym przyjechała grupa niemieckiej młodzieży szkolnej, która bierze udział w „Dniach rosyjsko-niemieckiej dziecięcej dyplomacji ludowej”. Ich pobyt na półwyspie ma potrwać do 2 kwietnia.

CZYTAJ TAKŻE: SBU bada działalność niemieckich firm na półwyspie krymskim m.in. Adidasa

Półwysep Krymski został zaanektowany przez Rosję w marcu 2014 roku, po referendum, które władze w Kijowie uważają za nielegalne. Ukraina zakazuje wjazdu na swoje terytorium osobom, które pojechały na Krym po zajęciu go przez Rosję.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz