Mark Dubowitz, prezes neokonserwatywnego i proizraelskiego think tanku Foundation for Defense of Democracies (FDD), skrytykował decyzje prezydenta Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk z Syrii i Afganistanu.

Warto zaznaczyć, że FDD to instytucja ciesząca się przychylnością wpływowych członków administracji Donalda Trumpa, w tym Mike’a Pompeo, Johna Boltona i Nikki Haley. Przez niektórych jest nawet uważany za nieoficjalny organ doradczy Białego Domu, szczególnie w kwestii Iranu. Jak napisał Dubowitz na Twitterze: „Gratulacje @realDonaldTrump. Właśnie zniszczyłeś swoją politykę wobec Iranu, oddałeś Afganistan talibom i oszukałeś tylu naszych sojuszników i ośmieliłeś tylu wrogów, że już straciłem rachubę. #MAGA.”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że prezydent Donald Trump podjął decyzję o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii oraz rozpoczął proces wycofywania amerykańskiego personelu z Afganistanu, który ma objąc na obecnym etapie 7 tys. żołnierzy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: James Jatras dla Kresy.pl: Trump ma szansę przywrócić agendę America First

kresy.pl / twitter

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz