Mark Dubowitz, prezes neokonserwatywnego i proizraelskiego think tanku Foundation for Defense of Democracies (FDD), skrytykował decyzje prezydenta Donalda Trumpa o wycofaniu wojsk z Syrii i Afganistanu.

Warto zaznaczyć, że FDD to instytucja ciesząca się przychylnością wpływowych członków administracji Donalda Trumpa, w tym Mike’a Pompeo, Johna Boltona i Nikki Haley. Przez niektórych jest nawet uważany za nieoficjalny organ doradczy Białego Domu, szczególnie w kwestii Iranu. Jak napisał Dubowitz na Twitterze: „Gratulacje @realDonaldTrump. Właśnie zniszczyłeś swoją politykę wobec Iranu, oddałeś Afganistan talibom i oszukałeś tylu naszych sojuszników i ośmieliłeś tylu wrogów, że już straciłem rachubę. #MAGA.”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że prezydent Donald Trump podjął decyzję o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii oraz rozpoczął proces wycofywania amerykańskiego personelu z Afganistanu, który ma objąc na obecnym etapie 7 tys. żołnierzy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: James Jatras dla Kresy.pl: Trump ma szansę przywrócić agendę America First

kresy.pl / twitter

Szef proizraelskiego think tanku: Trump oszukał naszych sojuszników
Oceń ten artykuł

Tagi: , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz