Zdaniem Franka-Walters Steinmeiera kryzys imigrancki został spowodowany przez zamknięcie tzw. szlaku bałkańskiego.

Szef MSZ niemieckiej dyplomacji ostro skrytykował jednostronną decyzję Austrii i krajów z Europy Środkowej o zamknięciu szlaku bałkańskiego dla imigrantów:

„Do Europy Środkowej dociera mniej uchodźców, ponieważ koczują oni w Grecji, gdzie mamy do czynienia z humanitarnym kryzysem” – powiedział Steinmeier w wywiadzie dla niemieckich mediów. „Pozbywanie się własnych problemów kosztem innych europejskich partnerów nie jest właściwą metodą w relacjach między Europejczykami” – dodał. Szef niemieckiego MSZ pozytywnie ocenił z kolei porozumienie UE-Turcja, bez którego, jak twierdzi, „mielibyśmy dziś na granicy grecko-macedońskiej 100 tys. imigrantów próbujących przeżyć w brudzie i błocie”.

Grecki sztab kryzysowy szacuje, że w tym kraju przebywa obecnie 50 tys. migrantów, z których 11,5 tys. koczuje na granicy z Macedonią.

Niedawno nt. zamknięcia szlaku bałkańskiego krytycznie wypowiadała się kanclerz Angela Merkel. Przyznała jednak, że Niemcy skorzystały na tej decyzji.

PAP / Kresy.pl

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. oferma
  oferma :

  Debil, niestety poniższy cytat jest prawdą, która była tak bardzo ignorowana że doprowadziła do całkowitego zagarnięcia władzy przez „ciemną stronę” (słowo lewacy absolutnie nie oddaje ogromu ich zła) w praktycznie wszystkich państwach tzw zachodu…

  “Never underestimate the power of stupid people in large groups.” ― George Carlin

 2. zefir
  zefir :

  Kryteriami zdroworozsądkowej logiki trudno rozszyfrować francowatą politykę imigracyjną Fransa i Makreli.Same sprzeczności.Krajom Europy Środkowej nie można zamykać biegnącego przez ich terytoria,bałkańskieo szlaku-co jest ich suwerennym prawem,ale szkopom można zapraszać ciapatych na swój socjal z bezprawnym wykorzystaniem szlaku bałkańskiego i wbrew regulacjom prawnym UE-toż to syf umysłowy szkopów.F.Steinmeier stwierdza,że ” Pozbywanie się własnych problemów kosztem innych europejskich partnerów nie jest właściwą metodą w relacjach między Europejczykami”-to bardzo słuszne twierdzenie jeśli odniesiemy je do Niemiec.Kontynuacja dotychczasowej niemieckiej polityki imigracyjnej,wraz z jej odmianą UE(czyt.Niemcy)-Turcja doprowadzą do islamizacji strefy Schengen,unicestwienia cywilizacji europejskiej-To oczywiste.Niech szkopski Frans nie robi wała z każdego Europejczyka,w szczególności z Europy Środkowej i Wschodniej.Jeżeli zachowa dla siebie fascynację 7-ioma dziewicami jako nagrodę Allaha.