Szef MSZ jedzie na Ukrainę

Polskie MSZ podkreśla, że „będzie to pierwsza wizyta ministra spraw zagranicznych państw członkowskich UE na Ukrainie od czasu wybuchu kryzysu związanego z agresywnymi działaniami  Rosji na Morzu Azowskim”.

W czwartek polskie MSZ poinformowało, że dziś z dwudniową wizytą na Ukrainę udaje się szef polskiej dyplomacji, Jacek Czaputowicz. Według informacji MSZ, minister spotka się z przedstawicielami władz Ukrainy, w tym z ministrem spraw zagranicznych Pawło Klimkinem.

„Podczas wizyty zostaną omówione zagadnienia z obszaru dwustronnej współpracy politycznej oraz kwestie związane z niedawnymi wydarzeniami na Morzu Azowskim” – informuje MSZ. Rsort ten podkreśla, że „będzie to pierwsza wizyta ministra spraw zagranicznych państw członkowskich UE na Ukrainie od czasu wybuchu kryzysu związanego z agresywnymi działaniami  Rosji na Morzu Azowskim”.

 

Ponadto, minister Czaputowicz złoży wieńce na polskim cmentarzu wojennym w Bykowni, na którym spoczywają szczątki Polaków zamordowanych przez NKWD w 1940 roku, a także pod pomnikiem upamiętniającym ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie.

Przeczytaj: Czaputowicz liczy na dialog z Kijowem ws. lwów z Cmentarza Orląt Lwowskich

Podczas wizyty na Ukrainie szef MSZ wręczy też nagrodę „Pro Dignitate Humana” przedstawicielom rodziny Ołeha Sencowa, „przyznaną za jego walkę o zwolnienie obywateli Ukrainy przetrzymywanych w rosyjskich więzieniach”. Czaputowicz weźmie także udział w posiedzeniu Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa w Kijowie.

Przeczytaj: Ukraiński dziennikarz i szef Forum Partnerstwa: miliony Ukraińców zmienią Polskę w kraj wielonarodowy

Według oficjalnych informacji, brak jakichkolwiek wzmianek, by wizyta szefa MSZ na Ukrainie uwzględniała upamiętnienie Orląt Lwowskich z okazji 100. rocznicy obrony i wyzwolenia Lwowa, czy sprawę polskich studentów zatrzymanych i przetrzymywanych we Lwowie za próbę upamiętnienia 100. rocznicy wyzwolenia Lwowa. Grozi im do 4 lat więzienia.

Przeczytaj: Polscy studenci przetrzymywani we Lwowie. Poseł apeluje do MSZ

Czytaj również: Prezydent Duda upamiętnia ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie, o rocznicy wyzwolenia Lwowa milczy

msz.gov.pl/ Kresy.pl

15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. jwu
  jwu :

  Czytając tytuł ,pomyślałem naiwnie ,że jedzie by walczyć o naszych aresztowanych studentów,upamiętnić 100 lecie wyzwolenia Lwowa,odblokować ekshumacje i oswobodzić lwy z kartonów (osb) ? A tu wyjdzie na to ,że będzie tradycyjnie pchał kija w ruskie mrowisko.

  • jwu
   jwu :

   @bob Tu nie chodzi wcale o PiS ,dzisiaj przez przypadek włączyłem tvp ,a tam dziennikarz (taki o niemieckim nazwisku),gościł przedstawicieli wszystkich ugrupowań sejmowych.W sprawie incydentu w zatoce kerczeńskiej ćwierkali jednym głosem.Żaden nawet ten od Kukiza ,nie poddał pod wątpliwość ,co właściwie robili Ukraińcy na wodach terytorialnych Rosji ? Gdzie płynęli i dlaczego zaczęli uciekać.Wszyscy z oburzeniem powiedzieli o barbarzyńskim ataku Rosjan,i o konsekwencjach jakie Świat jak najszybciej powinien wyciągnąć wobec agresora.Mam nadzieję ,że Kołodziejczak coś zmontuje do najbliższych wyborów,bo jeżeli nie ,to trzeba będzie pozostać w domu w tym dniu?

 2. Yogi
  Yogi :

  Dwa dni temu była jakaś fejkowa akcja z sms-ami wzywającymi mężczyzn do gotowości do poboru w kamasze. Może to był fejk, może sonda. I takie mnie obawy naszły, że te rządowe tłumoki mogą zmusić Polaków do wzięcia udziału w jakiejś sztucznie rozpętanej wojence. Przecież oni nie myślą o Polakach, oni w ogóle nie myślą, są tylko kukłami pokornie wykonującymi cudze rozkazy.

 3. Kasper1
  Kasper1 :

  Ta żałosna szmata do podłogi CIAPUtowicz jedzie szczerzyć zęby do banderowców w polsko-ukraińskim forum “partnerstwa” i uczcić ofiary wielkiego głodu czyli Ukraińców zagłodzonych przez Ukraińców ale ta prostytutka nie przyzna się do 100 rocznicy obrony polskiego Lwowa. Nie interesuje jej także los Polaków zatrzymanych przez banderowców za to, że chcieli uczcić naszych bohaterów.

 4. zefir
  zefir :

  Polski podatnik Ciaputowiczowi podróż do Kijowa funduje,chociaż nie wie w jakim charakterze i do jakiego celu się przymierza.Czy z krucjatą jedzie wesprzeć wojenki i prowokacje banderowskie,czy tylko je legitymizować?A może z pielgrzymką jedzie,by pod pomnikiem Bandery za “bohaterstwo” banderowskich wojów dziękować? Tylko jedno jest pewne:będzie banderowcom lizać.