Prezydent Andrzej Duda spotka się w odpowiednim czasie z prezydentem USA Donaldem Trumpem – powiedział w poniedziałek prezydencki doradca Krzysztof Szczerski. Jeśli chodzi o kontakty z administracją amerykańską, wszystko odbywa się we właściwym rytmie – zapewnił.

Krzysztof Szczerski – doradca prezydenta ds. międzynarodowych – towarzyszył Andrzejowi Dudzie podczas ubiegłotygodniowej 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Obecny był tam również m.in. wiceprezydent USA Mike Pence. Prezydencki minister został w poniedziałek w “Sygnałach Dnia” zapytany, czy doszło do rozmowy Dudy z Pencem.

Szczerski podkreślił, że prezydent uczestniczył w piątek wieczorem w zamkniętej kolacji, która była częścią monachijskich obrad. – To jest taka sesja nieformalna i tam pan prezydent też oczywiście z wieloma osobami poważnymi rozmawiał– powiedział. Zastrzegł jednak, że nie będzie w tej sprawie zdradzał żadnych szczegółów. – Zasada tej kolacji polega na tym, że ona pozostaje w pewnej dyskrecji, to ja nie będę też mówił dokładnie o wszystkich szczegółach tych rozmów, ale rzeczywiście była taka okazja do bardzo rozbudowanych kuluarów– zaznaczył prezydencki minister.

Czytaj również: Prezydent Duda zaprosił Donalda Trumpa do Polski

– Chciałbym wszystkich uspokoić – chodzi o tą gorączkę takich nagłych, już, teraz, kontaktów z administracją amerykańską – to się odbywa wszystko we właściwym rytmie. Minister obrony Polski spotyka się z ministrem obrony USA, minister spraw zagranicznych rozmawia z ministrem spraw zagranicznych USA, a polski prezydent spotka się w odpowiednim czasie z prezydentem USA– zapewnił Szczerski. – I tak to wszystko powinno się odbyć zgodnie z regułami– dodał.

Czytaj również: Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z Donaldem Trumpem

kresy.pl/ pap

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply