Prezydent Andrzej Duda spotka się w odpowiednim czasie z prezydentem USA Donaldem Trumpem – powiedział w poniedziałek prezydencki doradca Krzysztof Szczerski. Jeśli chodzi o kontakty z administracją amerykańską, wszystko odbywa się we właściwym rytmie – zapewnił.

Krzysztof Szczerski – doradca prezydenta ds. międzynarodowych – towarzyszył Andrzejowi Dudzie podczas ubiegłotygodniowej 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Obecny był tam również m.in. wiceprezydent USA Mike Pence. Prezydencki minister został w poniedziałek w „Sygnałach Dnia” zapytany, czy doszło do rozmowy Dudy z Pencem.Szczerski podkreślił, że prezydent uczestniczył w piątek wieczorem w zamkniętej kolacji, która była częścią monachijskich obrad. – To jest taka sesja nieformalna i tam pan prezydent też oczywiście z wieloma osobami poważnymi rozmawiał– powiedział. Zastrzegł jednak, że nie będzie w tej sprawie zdradzał żadnych szczegółów. – Zasada tej kolacji polega na tym, że ona pozostaje w pewnej dyskrecji, to ja nie będę też mówił dokładnie o wszystkich szczegółach tych rozmów, ale rzeczywiście była taka okazja do bardzo rozbudowanych kuluarów– zaznaczył prezydencki minister.

Czytaj również: Prezydent Duda zaprosił Donalda Trumpa do Polski

– Chciałbym wszystkich uspokoić – chodzi o tą gorączkę takich nagłych, już, teraz, kontaktów z administracją amerykańską – to się odbywa wszystko we właściwym rytmie. Minister obrony Polski spotyka się z ministrem obrony USA, minister spraw zagranicznych rozmawia z ministrem spraw zagranicznych USA, a polski prezydent spotka się w odpowiednim czasie z prezydentem USA– zapewnił Szczerski. – I tak to wszystko powinno się odbyć zgodnie z regułami– dodał.

Czytaj również: Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z Donaldem Trumpem

kresy.pl/ pap

Tagi:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz