Najnowsze rosyjskie systemy artylerii rakietowej TOS-2 Tosoczka przechodzą obecnie testy z rosyjskim wojskiem – poinformowała w piątek agencja prasowa Tass.

Jak przekazała w piątek agencja prasowa Tass, rosyjskie systemy artylerii rakietowej TOS-2 Tosoczka przechodzą testy z rosyjskimi oddziałami.

„System artylerii rakietowej TOS-2 jest jednym z najnowszych broni w oddziałach obrony radiologicznej, chemicznej i biologicznej [RCBD]” – powiedział szef rosyjskich sił RCBD generał broni Igor Kirillow w wywiadzie dla rosyjskiego gazety Krasnaja Zwezda.

Zobacz też: Rosja ujawniła nowy system rakietowy TOS-2 Tosoczka

„Pilotażowa partia broni, której to dotyczy, trafiła do wojska w tym roku i obecnie przechodzi próbne testy” – dodał Kirillow.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu poinformował w sierpniu, że w trakcie ćwiczeń dowódczo-sztabowych Kaukaz-2020 żołnierzom nakazano ćwiczenie strzelania z nowych systemów artylerii rakietowej.

Zobacz też: Rosja po raz pierwszy wykorzystała nowy system rakietowy TOS-2 podczas ćwiczeń

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy w sierpniu, ciężki system rakiet TOS-2 Tosoczka może wejść na wyposażenie rosyjskiej armii już pod koniec roku, zapewniał minister obrony Siergiej Szojgu.

„Nowy system ciężki TOS-2 charakteryzujący się zwiększonym zasięgiem i siłą ognia ma dotrzeć do żołnierzy do końca roku” – poinformował szef obrony na posiedzeniu zarządu ministerstwa. Podczas ćwiczeń dowódczo-sztabowych Kaukaz-2020 żołnierze będą ćwiczyć strzelanie z systemów, powiedział Szojgu.

„System ten znacznie zwiększy zdolności bojowe zgrupowań sił w strategicznych obszarach” – zapowiedział szef minsiterstwa obrony. Wysiłki mające na celu stworzenie oddziałów ochrony nuklearnej, chemicznej i biologicznej, które będą uzbrojone w ciężkie miotacze ognia TOS-2, pozostają głównym obszarem działalności sił zbrojnych, powiedział Shojgu.

Do końca 2025 roku Liczba udziału zaawansowanej broni w oddziałach ochrony nuklearnej, chemicznej i biologicznej w Rosji ma osiągnąć 85%.

TOS-2 Tosoczka jest pochodną ciężkiego systemu TOS-1A  o ulepszonej charakterystyce działania. W porównaniu do swojego poprzednika jest zamontowany na podwoziu kołowym ciężarówki Ural o zwiększonej nośności i możliwościach terenowych. System ma zwiększony zasięg wystrzeliwania rakiet. TOS-2 posiada w pełni zautomatyzowane systemy celowania, prowadzenia ognia i kierowania ogniem.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz