Syria wystosowała swoje pierwsze przesłanie do prezydenta Joe Bidena, wzywając przywódcę USA do wycofania wojsk z rozdartego wojną kraju i porzucenia wysiłków w celu wykorzystania rezerw ropy – poinformował w środę Newsweek.

Jak poinformował w środę Newsweek, władze Syrii wystosowały swoje pierwsze przesłanie do prezydenta Joe Bidena, wzywając przywódcę USA do wycofania wojsk z rozdartego wojną kraju i porzucenia wysiłków w celu wykorzystania rezerw ropy.

Stały przedstawiciel Syrii przy ONZ Baszar al-Dżafari wezwał do natychmiastowej zmiany polityki zagranicznej Waszyngtonu w Syrii, gdzie trwa skomplikowany konflikt domowy z udziałem USA.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Amerykańskie siły okupacyjne nadal plądrują syryjskie bogactwo ropy, gazu i upraw rolnych, paląc i niszcząc to, czego nie mogą ukraść” – powiedział Dżafari, według państwowej syryjskiej arabskiej agencji informacyjnej. Wezwał do całkowitego wycofania się Stanów Zjednoczonych i ich wojsk.

„Nowa administracja Stanów Zjednoczonych musi zaprzestać aktów agresji i okupacji, plądrowania bogactwa mojego kraju, wycofać z niego siły okupacyjne i zaprzestać wspierania separatystycznych milicji, nielegalnych podmiotów oraz prób zagrażania suwerenności, jedności i integralności terytorialnej Syrii” – powiedział Dżafari.

Zobacz też: Kolejny izraelski nalot na Syrię, są ofiary śmiertelne

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W środę odbyło się zaprzysiężenie 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Przez następne cztery lata będzie nim reprezentant Partii Demokratycznej Joe Biden. Jest on 15. prezydentem, który zanim osiągnął najwyższy urząd najpierw był wiceprezydentem u boku innej głowy państwa. Biden sprawował tę funkcję w czasie dwóch kadencji prezydentury Baracka Obamy.

„To dzień Ameryki. To dzień demokracji!” rozpoczął swoje przemówienie nowy prezydent USA. Jak dodał jest to także „dzień nadziei”. Biden wezwał obywateli do przywrócenia społecznej jedności. Jak powiedział – „Bez jedności nie ma pokoju tylko zgorzknienie i wściekłość. Nie ma postępu, tylko wyczerpujące oburzenie. Nie ma narodu, tylko stan chaosu”. Jak dodał „musimy zakończyć nie-domową wojnę, która ustawiła czerwonego naprzeciw niebieskiego [barwy przypisywane odpowiednio Partii Republikańskiej i Demokratycznej], wiejskiego przeciw miejskiemu, konserwatywnego przeciw liberalnemu”.

Biden uznał, że „To historyczny moment kryzysu i wyzwania, jedność jest naszą ścieżką naprzód. Musimy wykorzystać ten moment jako Stany Zjednoczone Ameryki”.

Zobacz też: Reuters: Administracja Bidena zawiesza wydawanie pozwoleń na wydobycie ropy i gazu

Kresy.pl/Newsweek

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz