Strzelanina w stolicy Danii [+VIDEO]

W największym centrum handlowym stolicy Danii doszło do strzelaniny. Na razie nie jest znane tło przestępstwa.

Do strzelaniny doszło w niedzielę w centrum handlowym Field’s – największym tego typu centrum w Kopenhadze. Powołując się na policję Danii BBC pisze o „kilku” ofiarach śmiertelnych. „Naoczni świadkowie mówili o chaosie, gdy rozległy się strzały” – podał portal brytyjskiego nadawcy publicznego. Agencja Bloomberga pisze także o kilku rannych.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3956.49 PLN    (17.98%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Nagrania jakie pojawiły się na portalach społecznościowych, mające obrazować sytuację po wybuchu strzelaniny, ukazują tłum uciekających osób. Pojawiły się także nagrania dużej liczby funkcjonariuszy policji oraz karetek pogotowia pod centrum handlowym.

 

 

Media podają informację o zatrzymaniu jednego podejrzanego o sprawstwo. Na portalach społecznościowych pojawiło się zdjęcie mające obrazować zatrzymanie. Według agencji Bloomberga zatrzymany to 22-latek. Został schwytany w okolicy centrum Field’s. Duńska policja nie podaje na razie żadnych szczegółów na temat podejrzanego. Jedynie portal Thelocal.dk twierdzi, iż policja scharakteryzowała go jako etnicznego Duńczyka.

 

Nie wiadomo na razie jakie były motywy działania sprawcy.

Czytaj także: W Niemczech i Danii zatrzymano 14 osób planujących zamach. Służbom pomógł Polak 

bloomberg.com/bbc.com/euronews.com/aljazeera.com/thelocal.dk/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz