Starosta oferuje 5 tys. złotych za odnalezienie U-Boota

Starosta drawski wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tys. złotych za odnalezienie i wydobycie z jeziora Drawsko łodzi podwodnej z czasów II wojny światowej.

„Starosta drawski ustanawia nagrodę w wysokości 5000 zł za wydobycie z jeziora Drawsko i przekazanie w uzgodniony sposób Starostwu Powiatowemu w Drawsku Pomorskim wraku historycznej łodzi podwodnej z okresu II Wojny Światowej lub wcześniejszego. Znalazca otrzyma także Statuetkę Odkrywcy. Nagroda może wzrosnąć”– napisał starosta Stanisław Kuczyński w ogłoszeniu zamieszczonym na portalu dotyczącym akcji poszukiwania łodzi podwodnej.

Starosta sam jest pomysłodawcą akcji. Nie wyklucza, że nagroda może być większa. Zdaje sobie sprawę, że nie jest na tyle wysoka, by pokryć koszty ewentualnego wydobycia. Chce w ten sposób zachęcić osoby do poszukiwań w sposób profesjonalny i zgodny z prawem.

W rejonie Drawska Pomorskiego znane są pogłoski o tym, że miał tam znajdować się ośrodek szkoleniowy Kriegsmarine. Starosta mówi, że jako dziecko słyszał opowieści o niemieckich łodziach podwodnych, które zostały zatopione w bliżej nieokreślonym miejscu jeziora. Inne historie dotyczyły szkoleń dla niemieckich komandosów.

Zdaniem archeologa i dyrektora Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, a jezioro Drawsko skrywa wiele tajemnic, ale on sam nigdy nie natrafił na żadne źródła, które wspominałyby o U-bootach w tamtym rejonie.

Tvp.info / jeziorotajemnic.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply