Ukraińskie media poinformowały, że na drodze przy przejściu granicznym Hrebenne – Rawa Ruska wysypano śruby i gwoździe. Na miejscu pojawiła się policja, która bada sprawę. Ukraińskie media oskarżają o to polskich rolników.

Ukraińska telewizja Konkurent podała w niedzielę, że przy przejściu granicznym Hrebenne – Rawa Ruska, po polskiej stronie, na drogę wysypano gwoździe i śruby. Policja otrzymała zgłoszenie w tej sprawie. “Policjanci byli na miejscu i sporządzili notatkę” – przekazała Wirtualnej Polsce mł. asp. Małgorzata Pawłowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Przeczytaj: “Barbarzyństwo”. Ambasador Ukrainy domaga się ukarania osób odpowiedzialnych za wysypanie kukurydzy z wagonów

Obecnie przesłuchiwani są świadkowie, zbierane są zapisy zarówno z kamer drogowego monitoringu, jak i od kierowców ciężarówek.

Sprawę zgłosili na policję stojący w kolejce ciężarówek kierowcy.

Gwoździe, wkręty i śruby miały być rozsypane na trasie do przejścia granicznego, na kilkukilometrowym odcinku między Bełżcem a Lubyczą Królewską.

Portal RMF FM podaje, że żaden pojazd nie został uszkodzony, bo w tym miejscu – z powodu blokady granicy – ruch jest niewielki.

Ukraińskie media oskarżają o rozsypanie gwoździ i śrub polskich rolników, którzy protestują przy granicy.

Zobacz także: Ukraińcy odwołali wizytę Dudy w Kijowie? Mastalerek: to “fake news” i “absurdalna informacja”

wiadomosci.wp.pl / rmf24.pl / tsn.ua / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply