Amnesty International zachęca Irlandczyków do głosowania za aborcją wskazując na niedogodności wynikające z bycia w ciąży.

Polska sekcja Amnesty International zamieściła na Twitterze spot, którym organizacja przekonuje obywateli Irlandii, by w nadchodzącym referendum zgodzili się zmienić konstytucję w taki sposób, by pozwoliło to na złagodzenie irlandzkiego prawa antyaborcyjnego, uznawanego za jedno z najbardziej restrykcyjnych.

Spot zaopatrzono w polskie napisy, co każe domniemywać, że organizacji zależy także na proaborcyjnym agitowaniu Polaków. Będzie jednak o to ciężko, ponieważ spot zawiera tak kuriozalne treści, że zdecydowanej większości Polaków raczej nie przypadną one do gustu.

W filmie kobiety w ciąży oraz kobiety, które urodziły już dzieci, mówią „co jest irytującego w byciu w ciąży”. Obok typowych niedogodności kobiet w ciąży, takich jak mdłości czy zmęczenie, Irlandki wymieniają… brak możliwości samodzielnego pomalowania paznokci u stóp czy „przewrażliwienie” innych ludzi na kobietę w ciąży. „Jestem ogromna na zdjęciu paszportowym przez 10 lat” – mówi dramatycznym tonem jedna z kobiet.

Jak zauważył portal tygodnika Do Rzeczy, użytkownicy Twittera nie pozostawili na spocie suchej nitki. „Ciąża jest irytująca, więc zalegalizujmy aborcję. Ręce nie mają gdzie opadać.” – skomentowała dziennikarka tygodnika Kamila Baranowska. Wielu wypominało Amnesty International, że milczała, gdy łamano prawa Alfiego Evansa. „I Wy mienicie się organizacją dbającą o prawa człowieka? Prawo do życia nie jest przypadkiem pierwszym z tych praw? Obłuda z Was kipi. Może zmieńcie sobie opis, profil zainteresowań, by nie wprowadzał on ludzi w błąd, że dbacie o ich dobro.” – napisała w komentarzu do filmu Natalia Kyrcz, członek Rady Naczelnej Młodzieży Wszechpolskiej.

W marcu br. irlandzki rząd zdecydował, że 25. maja w Irlandii odbędzie się referendum na temat zniesienia poprawki do konstytucji z 1983 roku, która zrównała prawo do życia matki i jej nienarodzonego dziecka. Kompetencje w tej sprawie miałyby być przekazane parlamentowi.

CZYTAJ TAKŻE: Patryk Vega: Jestem katolikiem. Nigdy bym nie pozwolił na aborcję [+VIDEO]

Kresy.pl / Do Rzeczy / Twitter / gosc.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zefir
    zefir :

    Amnesty Internatinal to antyludzka,debilna organizacja,która sama nie wie czego chce.Bzdety które wygłasza o niedogodnościach dla kobiet w ciąży-trudności w pomalowaniu paznokci nóg,tą organizację dyskwalifikują wśród normalnych.Problem w tym,że Internationaliści tym się nie przejmują,swym debilizmem epatują i oszukują.

  2. Gaetano
    Gaetano :

    To jedna z tych wielu komun, ziejących skrajną głupotą i absurdem dotowanych przez tego obskurnego żyda sorosa. Petycje przez nią sygnowane wołają o pomstę do nieba. Na Węgrzech też były z nią perypetie, a w Rosji, chyba przed 2 laty, władze zamknęły ich biuro.