Magdalena Antolak zabarykadowała wejście do pubu, którego jest kierowniczką, dzięki czemu zabójcy nie dostali się do środka.

Media w Wielkiej Brytanii chwalą Polkę Magdalenę Antolak za zdecydowaną postawę podczas ostatniego zamachu terrorystycznego w Londynie. Polka, kierująca barem The Wheatsheaf w Londynie, podjęła błyskawiczną decyzję o zabarykadowaniu wejścia do baru beczkami z piwem, co uniemożliwiło islamskim nożownikom wejście do pełnego klientów lokalu. Jej decyzja prawdopodobnie uratowała życie wielu ludziom.

Brytyjskie media są także oburzone postawą personelu w pobliskich hotelach. Po przyjeździe policji Antolak musiała naprędce opuścić lokal, zabierając swojego psa. Z powodu zablokowania miasta zdecydowała o szukaniu noclegu w hotelu, jednak odsyłano ją z kwitkiem, ponieważ posiadała czworonoga. Jak powiedział gazecie The Sun jej znajomy, działo się tak pomimo tego, że wyjaśniła w recepcji hotelu sytuację, w której się znalazła.

Przypomnijmy, że 3. czerwca w wyniku ataku islamistów w Londynie zginęło 7 osób a 48 zostało rannych. Biały van wjechał w przechodniów na moście London Bridge. Gdy samochód uderzył w barierki, wysiadło z niego trzech mężczyzn i używając noży zaatakowało ludzi zgromadzonych na pobliskim Borough Market, miejscu znanym z wielu barów i restauracji. Sprawcy zostali zastrzeleni przez policję.

Inną osobą, która wzbudziła powszechny podziw, był 47-letni Roy Larner, kibic klubu piłkarskiego Millwall, który walczył z terrorystami rzucając w nich butelkami i kuflami. Brytyjczyk otrzymał serie ciosów nożem: w głowę, szyję, plecy i palce. Ranny trafił do szpitala.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Piłkarze Arabii Saudyjskiej zignorowali minutę ciszy dla uczczenia ofiar zamachu w Londynie [+VIDEO]

Kresy.pl /Daily Mail / The Sun / Wprost
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz