Bohaterem brytyjskich mediów jest od wczoraj 47-letni Roy Larner, kibic klubu piłkarskiego Millwall, który jako jeden z niewielu przeciwstawił się napastnikom.

Larner przebywał w czasie sobotniego ataku na Borough Market pod barem Black&Blue. Jak stwierdził w rozmowie z „The Sun” zamachowcy zwrócili jego uwagę wykrzykując „Islam, islam” i „To dla Allaha”.  Gdy terroryści zaatakowali przebywających wokół niego ludzi, Larner miał zakrzyknąć „p***e się, jestem z Millwall”, po czym obrzucić ekstremistów butelkami i kuflami. Larner próbował ich powstrzymać gołymi rękami, jak zrelacjonowali świadkowie zdarzenia. Brytyjczyk otrzymał serie ciosów nożem: w głowę, szyję, plecy i palce.

47-letni kibic został hospitalizowany. Lekarze określają jego stan jako „stabilny”. W internecie ogłoszono zbiórkę pieniędzy na jego rehabilitację. Do poniedziałkowego południa zebrano około 6 tys. funtów.

independent.co.uk/thesun.co.uk/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz