HSV, w ślad za Eintrachtem Frankfurt, chce wykluczać zwolenników antyimigracyjnej i eurosceptycznej AfD z grona członków klubu.

Peter Fischer, prezes niemieckiego klubu piłkarskiego Eintracht Frankfurt, który ubiegając się o ponowny wybór na fotel szefa klubu ogłosił krucjatę przeciwko członkom klubu, którzy sympatyzują z partią Alternatywa dla Niemiec, uzyskał w niedzielę reelekcję. – poinformowała Deutsche Welle. Fischer uzyskał w wyborach 99 proc. głosów. Tuż przed wyborem na zjeździe członków klubu powtarzał, że członkostwo w Eintracht Frankfurt i popieranie AfD wzajemnie się wykluczają. Wezwał także inne kluby sportowe w Niemczech do bojkotowania sympatyków AfD. „To nasze wartości, zapisy z naszych statutów. Mamy tysiące klubów, w których jest to zapisane” – powiedział w niedzielę.

Jak pisze DW, w statucie Eintrachtu Frankfurt, klubu liczącego 50 tys. członków, wśród pryncypiów związanych ze sportem znalazła się także integracja obcokrajowców. Tymczasem w swoim programie AfD sprzeciwia się niekontrolowanej masowej imigracji do Niemiec i uważa, że integracja jest obowiązkiem obcokrajowców. Zdaniem prezesa Eintrachtu AFD hołduje wartościom „rasistowskim i wymierzonym w godność człowieka”. Klub nie będzie jednak sprawdzał poglądów swoich członków. Fischer na nadzieję, że zwolennicy AfD sami odejdą z klubu.

Zdaniem władz AfD w Hesji Fischer „najwyraźniej chce doprowadzić do napiętnowania prawie 6 mln wyborców”, którzy głosowali w ostatnich wyborach na Alternatywę dla Niemiec. Dwóch szefów partii w Hesji jeszcze w ubiegłym roku demonstracyjnie złożyło wnioski o przyjęcie do grona członków klubu, jednak klub nie chce ich przyjąć.

Jak podaje Deutsche Welle, na wezwanie Fischera odpowiedział na razie klub sportowy z Hamburga HSV. Rada Seniorów HSV złożyła wniosek w sprawie wykluczenia z grona członków klubu zwolenników AfD.

CZYTAJ TAKŻE: Skandaliczne słowa niemieckiego polityka z AfD

Kresy.pl / Deutsche Welle

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply