Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz na antenie Radia Wnet przyznał, że jest zwolennikiem prowadzenia polityki otwartych granic pod warunkiem, że jest ona skierowana wobec pracowników.

W sobotę na antenie Radia Wnet, poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz został zapytany o politykę migracyjną. “Ja jestem raczej za otwartymi granica, pod warunkiem, że nie kusi się przybyszów jakimiś socjalnymi programami. Jeśli nie kusimy przybyszów, socjalem to przyjeżdżają do nas ludzie, którzy chcą pracować” – twierdzi poseł.

Przyznał jednak, że migracja “zawsze kończy się niepokojami”. “Trudnościami z asymilacją, niechęcią ze strony tubylców, zwłaszcza przy dużych różnicach kulturowych”.

Według Sośnierza, jest różnica między “swobodnym przepływem ludzi”, a “wędrówką ludów”. Polityk przyznał, że jego zdaniem obecnie Europa jest w tej drugiej kategorii. “Te procesy będą się nasilały i w związku z tym jakąś politykę migracyjną trzeba prowadzić”.

Inny polityk Konfederacji, Przemysław Wipler, został zapytany o referendum ws. wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Polityk stanowczo oświadczył, że Konfederacja takiego referendum nie zorganizuje. – Uważamy, że w chwili obecnej wychodzenie z Unii byłoby złe dla Polski – odparł Wipler. – Nie musimy obecnie robić referendum, żeby się dowiedzieć, że przytłaczająca większość Polaków jest przeciwna wyjściu z Unii Europejskiej.

Później dodał, że „jeśli coś dramatycznego wydarzy się w UE” i przykładowo „przyjdą nowe regulacje, które w sposób dramatyczny będą uderzały w poziom życia Polaków i Polska zostanie znów ograna (…) to wtedy być może trzeba będzie zadać Polakom takie pytanie”. Ale teraz, jego zdaniem, nie ma takiej potrzeby.

Dopytywany przez dziennikarza polityk powiedział, że podczas referendum akcesyjnego głosował przeciwko wejściu Polski do UE, ale teraz najwyraźniej tego żałuje.

– Głosowałem przeciwko akcesji do Unii Europejskiej i to był błąd – oświadczył. – Głosowałem przeciwko, ale się kajam? – dopowiedział dziennikarz. – Nie, to był błąd – odparł Wipler.

Kresy.pl/Radio Wnet

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply