Coraz mniej Polaków wierzy w to, że komisja Antoniego Macierewicza ustali przyczyny katastrofy Tu-154.

W ujawnienie prawdy przez podkomisję smoleńską wierzy 15 proc. respondentów, a co czwarty respondent nie ma zdania w tej sprawie. Jak informuje Piotr Zimolzak z SW Research: „Z sondażu wynika, że częściej w sukces działań podkomisji nie wierzą mężczyźni (64 proc.), osoby o dochodzie powyżej 5000 zł (71 proc.) oraz badani z miast od 100 do 199 tysięcy mieszkańców (65 proc.). Wraz ze wzrostem wieku rośnie odsetek osób, które nie wierzą, że uda się znaleźć podkomisji smoleńskiej odpowiedź na pytanie o przyczyny katastrofy – z 47 proc. w grupie do 24 lat, do 67 proc. w grupie powyżej 50 lat.”

Co więcej, na co wskazują wyniki sondażu, zależność podobna do opisanej jest widoczna, gdy weźmie się pod uwagę kategorię wykształcenia. 44 proc. respondentów o wykształceniu podstawowym nie wierzy w skutecznosć podkomisji i 65 proc. z wykształceniem wyższym.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Macierewicz odpowiada na słowa Putina ws. katastrofy smoleńskiej. „Powinien przyjąc odpowiedzialność”

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz