Ustawę o „bezkarności urzędników” źle ocenia ponad 61 procent badanych – pokazują wyniki sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”.

Z opublikowanych w poniedziałek wyników badania United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że ustawę o „bezkarności urzędników” źle ocenia ponad 61 procent badanych – podaje portal „RMF24”.

Ustawa jest jednym z aktów prawnych, które spowodowały kryzys w Zjednoczonej Prawicy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W projekcie nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu pandemii Covid-19 znajduje się następujący przepis: „Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania Covid-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”.

Większość respondentów zadeklarowała, że ocenia przepis „zdecydowanie źle” – 61,2 procent. Odpowiedź „raczej źle” wskazało  12,3 proc.

Odpowiedzi „raczej dobrze” lub „zdecydowanie dobrze” udzieliło  27,3 procent wszystkich ankietowanych.

Projekt cieszy się dużym poparciem wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości – 47 proc. z nich oceniło go w sposób pozytywny.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: „Piątka dla zwierząt” w Sejmie. Burzliwe obrady, nocne prace i opór w klubie PiS

Ustawa o „bezkarności urzędników” spowodowała duży opór koalicjantów PiS – szczególnie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Projekt został wycofany z Sejmu.

W poniedziałek Zbigniew Girzyński z PiS został zapytany na antenie „RMF FM”, czy poprze projekt, jeżeli ten wróci do Sejmu.

„Jeżeli będzie ta ustawa, zagłosuję za nią. Zresztą jej ostateczny kształt był przyjęty także przez Solidarna Polskę. I cała ta histeria, którą wywołali przy okazji obecnych sporów w koalicji jest o tyle sztuczna i fałszywa, że ostateczne zapisy i kształt autopoprawki, który został przyjęty, był uzgodniony w koalicji” – odpowiedział polityk.

Zobacz także: Sąd o decyzji premiera ws. wyborów korespondencyjnych: rażące naruszenie prawa

rmf24.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz