Donald Tusk w sondażu Pollster dla „Super Expressu” zebrał najwięcej wskazań ankietowanych wybierających lidera zjednoczonej opozycji.

Na Donalda Tuska wskazało 42 proc. ankietowanych. Na kolejnych miejscach znaleźli się Robert Biedroń z 23 proc., wskazań Paweł Kukiz z 15 proc. oraz Władysław Kosiniak-Kamysz – 6 proc.

Bardzo słabe wyniki zanotowali liderzy Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. Jako lidera opozycji widzi Katarzynę Lubnauer 4 proc. ankietowanych, a Grzegorza Schetynę tylko 2 proc.

ZOBACZ TAKŻE: Biedroń chce być prezydentem Polski

Trzon wyborców opozycyjnych należy do tych, którzy są zadowoleni z tego, co było za rządów PO. Wiadomo, jakie poglądy ma Tusk, a o Biedroniu tego powiedzieć nie można. Jest on enigmą. Tusk był premierem, jest szefem Rady Europejskiej, piłkarzem i kibicem, a Biedroń jest znany z tego, że jest prezydentem średniej wielkości miasta – napisał w komentarzu dla Superekspresu politolog prof. Rafał Chwedoruk.

Badanie, wedle którego Donald Tusk powinien zostać liderem opozycji przeprowadzono w dniach 27-29 kwietnia 2018 r., na próbie 1110 dorosłych Polaków.

Kresy.pl / se.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz