W sobotę na naszym kanale YouTube pojawił się kolejny film, tym razem dotyczy on „Ślązakowców”. Redaktorzy Mateusz Pławski i Marek Trojan rozmawiali między innymi o postulatach Ruchu Autonomii Śląska.

Na naszym kanale YouTube pojawiła się kolejna rozmowa, tym razem dotyczy ona ruchu „Ślązakowców” i ich postulatów. Zachęcamy wszystkich czytelników do obejrzenia.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Jeżeli chodzi o narrację oficjalną, te działania można określić mianem dążenia do autonomii społeczno-kulturalno-gospodarczej regionu górnośląskiego. Chcą, aby te osoby, które w ten sposób się identyfikują (Ślązakowcy) byli uznani przynajmniej za osobną grupę etniczną, frakcje się różnią, ta bardzie radykalna głosi postulat uznania uznania osobnej narodowości śląskiej” – mówi redaktor Trojan.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału, a także do oceniania i komentowania wszystkich naszych produkcji.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz