W nocy z wtorku na środę izraelskie czołgi ostrzelały pozycje Hamasu w południowej części Strefy Gazy. Działania izraelskich sił były odwetem za wcześniejszy ostrzał rakietowy Izraela z terytorium palestyńskiego – informują Siły Obronne Izraela.

Izraelska armia informuje, że wcześniejsze ataki rakietowe z terytorium palestyńskiego nie spowodowały żadnych szkód – podaje portal „Israeli Hayom”. Działania prowadzone w nocy z wtorku na środę przez siły Izraela miały być odwetem za palestyńskie ataki rakietowe.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Palestyńczycy wystrzelili we wtorek wieczorem ze Strefy Gazy rakietę na południowy Izrael.

Aktualnie nie ma informacji o ofiarach wymiany ognia.

W ostatnim czasie doszło do kilku podobnych wymian ognia na wspomnianym terytorium.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia dwie rakiety zostały wystrzelone ze Strefy Gazy w kierunku Izraela. Przechwyciła je izraelska tarcza przeciwrakietowa, w odwecie siły Izraela uderzyły w ulokowane w Strefie Gazy trzy obiekty Hamasu.

Pod koniec listopada izraelskie odrzutowce i helikoptery dokonały nalotów w Strefie Gazy, kilka godzin po wystrzeleniu rakiety z enklawy w kierunku miasta Aszkelon.

W połowie września izraelskie lotnictwo zaatakowało cele w Strefie Gazy. Przed atakiem doszło do rakietowego ostrzału terytorium Izraela. Był on prowadzony z palestyńskiej enklawy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pod koniec sierpnia siły powietrzne Izraela przeprowadziły naloty na punkty obserwacyjne Hezbollahu przy libańskiej granicy. Działania miały być formą odwetu za wcześniejszy ostrzał izraelskich żołnierzy. Zbombardowane zostały wówczas także związane z Hamasem obiekty w Strefie Gazy.

Zobacz także: Minister obrony Izraela: Nie zaprzestaniemy uderzeń na cele w Strefie Gazy

israelhayom.com / haaretz.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz