Krakowscy policjanci zatrzymali 31-letniego obywatela Gruzji podejrzanego o włamania do mieszkań na terenie Nowej Huty. Łupem złodzieja padły głównie pieniądze w polskiej i zagranicznej walucie oraz biżuteria o łącznej wartości ponad 160 tys. złotych – poinformowała policja w poniedziałkowym komunikacie. Grozi mu 10 lat więzienia.

We wrześniu i październiku br. na terenie Nowej Huty miało miejsce kilka włamań do mieszkań. Złodziej, zazwyczaj przez drzwi balkonowe dostawał się do środka, skąd rabował pieniądze i kosztowności. Do policjantów z Komisariatu Policji VII w Krakowie zgłosiło się pięciu poszkodowanych, którzy w wyniku przestępczego procederu stracili gotówkę i biżuterię o łącznej wartości ponad 160 tys. złotych.

„Pod koniec listopada br. policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie pojechali do jednego z hoteli w powiecie krakowskim, gdzie jak ustalili, może przebywać obcokrajowiec podejrzewany o włamania do mieszkań na terenie Nowej Huty. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce w jednym z hotelowych pokoi zastali 31-letniego obywatela Gruzji. Mężczyzna został poinformowany o przyczynach wizyty, a następnie przeszukany. Funkcjonariusze sprawdzili również pokój, w którym zatrzymał się obcokrajowiec” – informuje policja.

„W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli i zabezpieczyli przedmioty mogące pochodzić z kradzieży m.in. polską i zagraniczną walutę, monety, telefony, portfele oraz markowe obuwie. 31-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji VII w Krakowie, gdzie złożył wyjaśnienia. Podejrzany odpowie za kradzież z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia” – wskazano w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu kutnowscy policjanci zatrzymali obywatela Gruzji, który w jednym z kantorów usiłował wymienić podrobione banknoty. 29-letni mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania wprowadzania do obiegu podrobionych banknotów, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzany najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Jak informowaliśmy, pod koniec listopada Gruzin próbował ukraść perfumy w drogerii na warszawskiej Pradze Północ. Ochroniarz chciał powstrzymać złodzieja, a ten wyciągnął nóż i go zaatakował. Obywatel Gruzji został zatrzymany i trafił do aresztu. Grozi mu 10 lat więzienia.

W lipcu w Warszawie zatrzymano dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o kradzieże samochodów. Z kolei krakowska policja zatrzymała czterech Gruzinów trudniących się kradzieżą samochodowych katalizatorów, a także pasera – Polaka.

W czerwcu Gruzin przyłapany przez funkcjonariuszy Policji z Hajnówki na przewozie nielegalnych imigrantów usiłował zaatakować kijem bejsbolowym policjantkę.

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał w maju 43-letniego obywatela Gruzji Mamukę K. na 25 lat pozbawienia wolności. Sąd uznał cudzoziemca winnym pobicia i zabójstwa łodzianki o imieniu Paulina. Mamuka K. będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie po odbyciu 20 lat kary. W jej poczet zaliczono czas, który skazany spędził od 1 listopada 2018 roku w areszcie tymczasowym.

Także w maju br. zatrzymano 26-letniego obywatela Gruzji, który w jednym z marketów w Mianowicach dokonał kradzieży rozbójniczej przy użyciu noża.

Zobacz także: Służby rozbiły gang o charakterze zbrojnym złożony m.in. z Gruzinów i Ormian

malopolska.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz