W Warszawie zatrzymano dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o kradzieże samochodów. Z kolei krakowska policja zatrzymała czterech Gruzinów trudniących się kradzieżą samochodowych katalizatorów, a także pasera – Polaka.

Jak podaje Polsat News, policjanci z grupy „Orzeł” Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji zatrzymali w środę dwóch obywateli Gruzji podejrzewanych o kradzieże aut w Warszawie.

Do zatrzymania doszło o godzinie 4 rano na Wale Miedzeszyńskim. Warszawska policja opublikowała nagranie z zatrzymania cudzoziemców. „Działania trwają. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań” – podano na Twitterze.

Według PAP podczas akcji mundurowi odzyskali skradzioną toyotę.

Gruzińską szajkę złodziei samochodowych rozbito także na terenie Śląska i Dolnego Śląska dzięki działaniom policjantów z Krakowa. Jak podał w środę portal Kraków Nasze Miasto, policjanci z jednego z komisariatów w Krakowie wpadli na trop złodziei, którzy w marcu na terenie Krakowa i w innych miejscach ukradli katalizatory z co najmniej 30 samochodów. Krakowscy funkcjonariusze tropiąc złodziei najpierw zatrzymali 20 lipca w Zabrzu dwóch Gruzinów w wieku 23 i 28 lat. Tam również w ich ręce wpadł 31-letni paser, narodowości polskiej, u którego na posesji znaleziono ponad 130 katalizatorów niewiadomego pochodzenia. Cała trójka została zatrzymana.

Krakowscy policjanci zatrzymali również dwóch innych Gruzinów zamieszanych w sprawę – 24-latka w Legnicy oraz 30-latka z Zawierciu.

Gruzinom za kradzieże i uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Tyle samo grozi Polakowi podejrzanemu o paserstwo.

CZYTAJ TAKŻE: Służby rozbiły gang o charakterze zbrojnym złożony m.in. z Gruzinów i Ormian

Kresy.pl / polsatnews.pl / krakow.naszemiasto.pl / wnp.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz