W sieci pojawiły się dowody obciążające ukraińskich ochotników z batalionu „Tornado”.

Ukraiński bloger Władimir Bojko opublikował na Facebooku materiały[uwaga – drastyczne i pornograficzne treści!], które dowodzą, że ukraińscy ochotnicy z batalionu „Tornado” wykorzystywali seksualnie dzieci.

Bojko twierdzi, że otrzymał materiały z zamkniętych posiedzeń sądu w sprawie „Tornada”. Opublikował m. in. wideo, na którym utrwalono zeznania poszkodowanych oraz fotografie z tortur, które przeprowadzali członkowie batalionu.

Poza tym bloger umieścił na swoim profilu screenshotyz internetowej rozmowy między dowódcą Rusłanem Oniszczenką, a ochotnikiem Władimirem Sawanczukiem.

„W korespondencji znajduje się opis, jak figuranci deprawowali małe dzieci. Jest tam i odpowiednia fotografia. Ich matka Swietłana Sawczuk przyprowadzała swoich synków, aby oglądali, jak współżyją dorośli wujkowie i ciocie”– relacjonuje Bojko.

O zatrzymaniu 8 ochotników z „Tornada” Prokuratura Wojskowa Ukrainy poinformowała latem zeszłego roku. Są oskarżeni o porwania ludności cywilnej z obwodu ługańskiego, szabrownictwo i grupowy gwałt na mężczyźnie.

Przeczytaj także: Żołnierze ukraińskiego Tornada gwałcili nieletnich

vesti-ukr.com/KRESY.PL

Reklama21 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz