W sieci pojawiły się dowody obciążające ukraińskich ochotników z batalionu „Tornado”.

Ukraiński bloger Władimir Bojko opublikował na Facebooku materiały[uwaga – drastyczne i pornograficzne treści!], które dowodzą, że ukraińscy ochotnicy z batalionu „Tornado” wykorzystywali seksualnie dzieci.Bojko twierdzi, że otrzymał materiały z zamkniętych posiedzeń sądu w sprawie „Tornada”. Opublikował m. in. wideo, na którym utrwalono zeznania poszkodowanych oraz fotografie z tortur, które przeprowadzali członkowie batalionu.

Poza tym bloger umieścił na swoim profilu screenshotyz internetowej rozmowy między dowódcą Rusłanem Oniszczenką, a ochotnikiem Władimirem Sawanczukiem.

„W korespondencji znajduje się opis, jak figuranci deprawowali małe dzieci. Jest tam i odpowiednia fotografia. Ich matka Swietłana Sawczuk przyprowadzała swoich synków, aby oglądali, jak współżyją dorośli wujkowie i ciocie”– relacjonuje Bojko.

O zatrzymaniu 8 ochotników z „Tornada” Prokuratura Wojskowa Ukrainy poinformowała latem zeszłego roku. Są oskarżeni o porwania ludności cywilnej z obwodu ługańskiego, szabrownictwo i grupowy gwałt na mężczyźnie.

Przeczytaj także: Żołnierze ukraińskiego Tornada gwałcili nieletnich

vesti-ukr.com/KRESY.PL

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

21 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz