Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) uruchomił system automatycznych powiadomień o objęciu kwarantanną. Komunikat o nałożeniu kwarantanny oraz możliwości pobrania zaświadczenia nadawany jest z numeru telefonu: +48-221-043-705 – poinformował GIS w sobotę.

W ramach digitalizacji inspekcji sanitarnej uruchomiliśmy automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny. +48221043705 z tego numeru osoby usłyszą dedykowany komunikat dotyczący objęcia kwarantanną i możliwości pobrania zaświadczenia – czytamy w sobotnim komunikacie, który został umieszczony na twitterowym koncie GIS.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Rząd zamyka cmentarze

Podkreślono, że z powyższego numeru „nadawany jest komunikat o objęciu kwarantanną osób, które znajdują się w bazie EWP i mają nałożoną kwarantannę”.

„W przypadku pytań o COVID-19 albo wyjaśnienia statusu kwarantanny prosimy dzwonić pod numer +48222500115” – zaznaczono we wpisie GIS.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W sobotę resort zdrowia poinformował o 21 897 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Z powodu COVID-19 zmarło ostatniej doby 41 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 239 osób.

Zobacz także: Zarażony koronawirusem uczestnik marszu za aborcją, który pobił księdza, nie trafi do aresztu

GIS / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz