Poseł klubu Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski skomentował wypowiedź rzeczniczki Nowoczesnej Pauliny Henning-Kloskiej o Narodowych Siłach Zbrojnych.

Tomasz Rzymkowski odniósł się do wypowiedzi rzeczniczki Nowoczesnej, która zarzuciła Narodowym Siłom Zbrojnym kolaborację z Niemcami.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Poseł Kukiz’15 w trakcie konferencji prasowej w Sejmie nazwał wypowiedź Pauliny Henning-Kloskiej skandaliczną. Zdaniem Rzymkowskiego jej wypowiedź wpisuje Nowoczesną w nagonkę na Polskę opartą na kłamstwie historycznym. To już nie jest głupota, to jest po prostu zdrada – stwierdził poseł.

ZOBACZ TAKŻE: Brygada Świętokrzyska NSZ

Rzymkowski tłumaczył, że nie ma żadnych dowodów na powiązania pomiędzy NSZ a gestapo, czy jakąkolwiek formacją niemiecką w czasie drugiej wojny światowej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Henning-Kloska powiedziała w czwartek na antenie TVP Info: Nie ma wątpliwości, że byli Polacy, którzy z pobudek osobistych, interesów prywatnych współpracowali z Niemcami, że mieliśmy oddziały Narodowych Sił Zbrojnych, które współpracowały z gestapo i to są fakty historyczne, co do których historycy nie mają wątpliwości.

Po konferencji prasowej posła Rzymkowskiego, rzeczniczka Nowoczesnej tłumaczyła w rozmowie z PAP, Hennig-Kloska, że wbrew wypowiedzi posła Kukiz’15 w historii dochodziło do współpracy pomiędzy żołnierzami NSZ, a hitlerowskimi Niemcami.

Jako przykład wskazała Huberta Jurę, członka Brygady Świętokrzyskiej NSZ oraz założyciela Organizacji Toma, która kolaborowała z Niemcami w latach 1943-45. Za swoje czyny Jura został skazany przez sąd Armii Krajowej na karę śmierci – dodała rzeczniczka Nowoczesnej.

Kresy.pl / dziennik.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz