Członek Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, Oskar Skuteli, skrytykował w ostrych słowach klip umieszczony wczoraj w internecie przez Ruderman Foundation.

Film został usunięty z serwisu Youtube. „Fundacja Rodziny Rudermanów skasowała spot „Polish Holocaust” na osobistą prośbę przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP Lesława Piszewskiego” – napisał na Twitterze warszawski radny, Andrzej Kozicki.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5637.39 PLN    (25.62%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W krótkim padało hasło „Polish Holocaust” i zaapelowano przy tym do Białego Domu, by zerwał stosunki z Polską do czasu odrzucenia ustawy o IPN.

„Ktokolwiek za tym stoi, próbuje ugrać na historii swoje zupełnie współczesne interesy. Przeszłość polsko-żydowska to temat trudny, ale nie może być w niej miejsca na głos trzeciej strony, w której interesie jest poróżnienie naszych narodów. Żydzi doskonale pamiętają, kto zbudował obozy śmierci. Nie tylko polscy Żydzi pamiętają, że to Niemcy były sprawcą Holocaustu: tak samo dobrze wiedzą to Żydzi w Izraelu i USA” – powiedział Skuteli w rozmie z TVP Info.

Skuteli powiedział, że „na pewno nie jest oddolna inicjatywa amerykańskich Żydów”. Zasugerował, że jakaś trzecia siła chce poróżnić Polskę z USA i Izraelem.

„Ten film to prowokacja obliczona na wzbudzenie ostrych reakcji Polaków. Nie możemy pozwolić na to, żeby w dialog między naszymi narodami wchodził ktoś, kto ma na celu nas poróżnić” – podkreślił.

O Ruderman Foundation Skuteli powiedział, że to „podejrzana fundaja” i stoi za nią „łańcuch podejrzanych firm prowadzących dziwną działalność”.

„Możemy i powinniśmy dyskutować o zbrodniach popełnionych przez Polaków na Żydach i przez Żydów na Polakach, w czasie i zaraz po zakończeniu drugiej wojny światowej. Ale nie ma czegoś takiego jak „Polski Holocaust”. Holocaust to dzieło niemieckich nazistów. Wie o tym każdy dorosły Niemiec, Żyd, Polak i Rosjanin. Nie dajmy się nabrać tym, którzy sugerują coś innego” – podsumował Skuteli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Terlikowski sugeruje, że za akcją Żydów w USA przeciwko Polsce stoi Putin

Kresy.pl / TVP Info

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. donald
  donald :

  https://www.youtube.com/watch?v=Z0dwNbzzO2w Link do krotkiego filmiku z zachowania policji Zydowskiej w getcie Warszawskim.

  And another idea. Maybe Poland should take over the idea suggested by Ruderman Foundations. “Polish Holocaust”.
  Yes, it sounds well. Poland lost 6 million citizens. Jews were killed for being Jews starting in 1941. Poles were being killed for being Poles already in 1937, in Soviet Union, when 50% of top rank NKVD generals were Jewish (this is not a myth). This was genocide. Why not “Polish Holocaust”? There were also “Armenian Holocaust” in 1915. Holocaust of Jews during WWII was not that special.
  Good idea to start talking about many Holocausts.

 2. jazmig
  jazmig :

  Pan Skutelli ładnie mówi kłamstwa. W Izraelu od dawna oskarża się Polaków o mordowanie Żydów, a wybiela się Niemców. To jest ta trzecia siła, której on szuka. Skoro jest tak jak on mówi, że Żydzi amerykańscy i izraelscy doskonale wiedzą, iż holokaust przeprowadzili Niemcy, to tylko oznacza, że izraelscy żydzi świadomie kłamią i okłamują swoją młodzież w szkołach.