„Nie spodziewajmy się, że sylwestra spędzimy wystrzałowo, raczej będzie to w gronie najbliższej rodziny” – oświadczył w poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Podkreślił, że resort  omawia z kancelarią premiera sytuację po 27 grudnia, kiedy wygasną aktualne obostrzenia.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej z udziałem rzecznika resortu zdrowia Wojciecha Andrusiewicza poruszona została kwestia nowych rekomendacji, związanych z pandemią koronawirusa. „Jesteśmy na linii z panem premierem, z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w sprawie ustaleń tego, jak ma wyglądać nasza rzeczywistość w związku z obostrzeniami po 27 grudnia. Bo pamiętajmy, że ten okres obostrzeń obecnych obowiązuje nas do 27 grudnia” – oświadczył rzecznik.

„Od razu nadmieniam, jak przy każdej okazji to czynię – nie spodziewajmy się, że sylwestra spędzimy w jakikolwiek sposób wystrzałowo. Raczej będzie to w gronie najbliższej rodziny” – dodał.

Zobacz także: Szwajcaria nie zatwierdziła szczepionek na koronawirusa

Strategia walki z pandemią, która została przedstawiona przez premiera w listopadzie przewiduje, że aktualne restrykcje będą obowiązywały do 27 grudnia. Od 28 grudnia kraj miałby zostać podzielony na trzy strefy o różnym poziomie obostrzeń. Strefa czerwona zostałaby wprowadzona, gdyby średnia dzienna liczba zachorowań z siedmiu dni osiągnęła ok. 19 tys. Gdyby wspomniana średnia wyniosła ok. 9,4 tys., wówczas wprowadzona zostałaby strefa żółta. W razie znacznych wzrostów zakażeń, rząd mógłby wprowadzić narodową kwarantannę, która skutkowałaby największymi restrykcjami.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 4 896 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby z powodu choroby Covid-19 w kraju zmarło 40 osób, natomiast z powodu współistnienia  Covid-19 z innymi schorzeniami śmierć poniosło 56 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Netanjahu: Zamierzam być pierwszą osobą w Izraelu, która przyjmie szczepionkę na Covid-19

pap / rmf24 / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz