Rząd ogłosił w środę luzowanie restrykcji spowodowanych pandemią koronawirusa. „Do odmrażania gospodarki musimy podejść z cierpliwością i z pokorą. Ten plan jest uzależniony od konkretnych kryteriów. Wirus nie zniknie z dnia na dzień. Musimy zachować elastyczność reagowania w sytuacji zwiększenia liczby zakażeń” – oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Dane, które otrzymujemy pozwalają na podjęcie decyzji związanych z odmrażaniem gospodarki. Dają nam podstawy do ostrożnego optymizmu. Najgorsze, jeśli chodzi o zakażenia, jest zapewne za nami – oświadczył szef rządu w środę. Zgodnie z zapowiedziami, rząd poinformował, że od 1 maja wznowione zostaną aktywności sportowe na świeżym powietrzu, ale i w obiektach zamkniętych i na basenach. Będzie możliwe uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (limit – max. 50 osób), w przypadku krytych obiektów sportowych (max. 50 proc. obłożenia obiektu).

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Z kolei od 4 maja do działalności powrócą galerie handlowe, sklepy budowlane i sklepy meblowe (limit 1 osoby na 15 m2). Do szkół w trybie stacjonarnym po majówce wrócą dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Otwarte zostaną także galerie sztuki i muzea (limit 1 osoby na 15 m2).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W przypadku nabożeństw religijnych będzie obowiązywał limit 1 osoby na 15 m2.

8 maja hotele zostaną otwarte dla gości, lecz jedynie 50 proc. obiektu będzie mogło być obłożone.

Od 15 maja nie będzie konieczności noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych. Otwarta zostanie także gastronomia zewnętrzna.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wróci także możliwość organizowania imprez okolicznościowych, m.in. wesel i komunii (limit do 25 osób).

Z kolei od 29 maja gastronomia wewnętrzna wznowi swoją działalność. Podobnie wróci możliwość organizowania imprez okolicznościowych wewnątrz (limit do 50 osób). Otwarte zostaną kina i teatry. Swoja działalność wznowią także siłownie, solaria i kluby fitness (limit 1 osoby na 15m2). Wróci także nauka stacjonarna dla wszystkich uczniów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Minister zdrowia: W minionym tygodniu wykonaliśmy 1,4 mln szczepień 

gov.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz