Ceremonia otwarcia ćwiczeń Defender Europe 21 z przemówieniem generała Toda Woltersa rozpoczęła się 3 maja o godzinie 9:30 w Albanii – poinformowała U.S. Army Europe and Africa.

Jak poinformowała U.S Army Europe and Africa, ceremonia otwarcia ćwiczeń Defender Europe 21 z przemówieniem generała Toda Woltersa rozpoczęła się 3 maja o godzinie 9:30 w Albanii.

Zobacz też: Stany Zjednoczone dostarczyły Albanii 29 wozów Humvee

Opierając się na sukcesie zeszłorocznych ćwiczeń, DEFENDER-Europe 21 obejmuje większą liczbę sojuszników NATO i krajów partnerskich prowadzących działania na większym obszarze niż planowano w 2020 roku, ponad 28 000 żołnierzy z 26 krajów będzie prowadzić niemal równoczesne operacje w ponad 30 obszarach szkoleniowych w kilkunastu krajach.

6 maja – US Naval Ship Yuma i U.K. Vessel Hurst Point wyładują ponad 300 sztuk sprzętu wojskowego w porcie Gazenica w Chorwoacji po przetransportowaniu go z Durres w Albanii. Wydarzenie będzie również obejmowało konferencję prasową w Zadarze z przywódcami wojskowymi USA, Wielkiej Brytanii i Chorwacji.

7 maja w Estonii siły wielonarodowe przeprowadzą nocne misje szturmowe w celu oddzielenia obszarów szkoleniowych, gdzie będą prowadzić wspólne szkolenie na poziomie jednostki, takie jak ćwiczenia sytuacyjne i strzelanie w Centralnym Obszarze Szkolnym Tapa. To wydarzenie jest ograniczone dla mediów. Tego samego dnia w Grecji w porcie w Aleksandropolis zostanie rozładowany sprzęt do ćwiczeń.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

10 maja w Bułgarii amerykańska 173. Brygada Powietrznodesantowa wykona nocny skok przy wsparciu 12. Brygady Lotnictwa Bojowego, tego samego dnia w Rumunii amerykańscy i polscy spadochroniarze przeprowadzą dzienne operacje powietrzne w Boboc w ramach ćwiczenia Swift Response. To wydarzenie jest również wstępnie zaplanowane do transmitowania na żywo na Facebooku.

Dzień później w bazie lotniczej Papa w Chorwacji 173. Brygada Powietrznodesantowa przeprowadzi zrzut sprzętu ciężkiego.

Kresy.pl/Europeafrica.army.mil

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz