Ministrowie obrony Rosji (Sergiejem Szojgu) i Białorusi (Wiktor Chrenin) omówili w Moskwie plan wspólnych działań w zakresie współpracy wojskowej na 2021 r. – poinformował rosyjski resort obrony w piątek. Podjęto również decyzję o utworzeniu trzech nowych rosyjsko-białoruskich wojskowych ośrodków szkoleniowych.

Mamy wiele spraw dotyczących kontynuacji naszej współpracy, które wymagają omówienia – rosyjski resort obrony cytuje wypowiedź ministra Sergieja Szojgu. W czasie rozmów podjęta została decyzja o utworzeniu trzech nowych rosyjsko-białoruskich wojskowych ośrodków szkoleniowych. W komunikatach resortów obrony Białorusi i Rosji poinformowano, że dwa z tych ośrodków powstaną na terenie Federacji Rosyjskiej (w obwodzie kaliningradzkim oraz obwodzie niżnonowogrodzkim),  jeden zaś na Białorusi (w obwodzie grodzieńskim).

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Rozmawiano także o rosyjsko-białoruskich ćwiczeniach wojskowych, które są planowane na 2021 r. Największe z nich, Zapad-2021, zostały zaplanowane na 10-16 września br. Manewry będą prowadzone na terenie Rosji i Białorusi.

Rosyjskie ministerstwo obrony podaje, że najważniejszym z perspektywy Rosji tematem była rosyjsko-białoruska współpraca w zakresie obrony powietrznej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Na granicy Białorusi z Rosją zauważono rosyjskie systemy rakietowe [+VIDEO]

Zaznaczono, że aktualnie toczą się również rozmowy dotyczące przedłużenia wykorzystywania przez rosyjskie siły zbrojne obiektów wojskowych na Białorusi. Chodzi o samodzielny węzeł radiotechniczny Baranowicze/Hancewicze i 43. węzeł łączności rosyjskiej marynarki wojennej Wilejka. Od 1996 roku Rosjanie dzierżawią te tereny.

Rozmawiano również o zakupach rosyjskiego uzbrojenia przez Białoruś.

Zobacz także: Rosja i Białoruś uzgodniły dostawy ropy w przyszłym roku

eng.mil.ru / eng.belta.by / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz