W środę sześć rosyjskich okrętów desantowych przepłynęło kanałem La Manche. W związku z tym pojawiły się spekulacje sugerujące, że mogą wziąć udział w ewentualnej inwazji na Ukrainę. Zauważono trzy okręty Floty Bałtyckiej Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej: Korolew, Mińsk i Kaliningrad. Za nimi podążały okręty Floty Północnej: Oleniegorskij Gorniak, Piotr Morgunow i Georgii Pubedunosets. Z kolei rosyjski resort obrony poinformował w piątek, że sześć okrętów desantowych, które w tym tygodniu opuściły Morze Bałtyckie, zmierza na Morze Śródziemne, gdzie wezmą udział w ćwiczeniach marynarki wojennej.

Sześć rosyjskich okrętów desantowych przepłynęło w środę obok Wielkiej Brytanii, wywołując spekulacje, że wezmą udział w możliwej inwazji na Ukrainę – poinformował Daily Mail. Medium zwraca uwagę, że każdy z okrętów może zmieścić na pokładzie nawet 25 transporterów opancerzonych. Z kolei rosyjskie ministerstwo obrony przekazało, że sześć okrętów desantowych, które w tym tygodniu opuściły Morze Bałtyckie, zmierzają na Morze Śródziemne, gdzie wezmą udział w ćwiczeniach marynarki wojennej – podaje portal The Drive.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6638.82 PLN    (30.17%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Okręty mogą skierować się później na Morze Czarne – zwraca uwagę The Drive. Wcześniejsze komentarze związane z obecnością okrętów sugerowały, że mogą wciąć one udział w ewentualnej inwazji na Ukrainę.

Wojsko Szwecji poinformowało w poniedziałek, że rosyjskie okręty desantowe opuszczają Morze Bałtyckie. Wcześniej armia Szwecji wzmocniła swoją obecność na strategicznej wyspie Gotlandia. Miało to związek z pojawieniem się rosyjskich okrętów.

Rosja ogłosiła w czwartek, że marynarka wojenna zorganizuje w tym i kolejnym miesiącu rozległy zestaw manewrów obejmujących wszystkie swoje floty, od Pacyfiku po Atlantyk. Ćwiczenia odbędą się na morzach bezpośrednio sąsiadujących z Rosją, a także będą obejmować manewry na Morzu Śródziemnym, Morzu Północnym, Morzu Ochockim, północno-wschodnim Oceanie Atlantyckim i Pacyfiku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Manewry na Morzu Śródziemnym zapowiedziało również NATO. Grupy uderzeniowe lotniskowców USA, Francji i Włoch mają przeprowadzić manewry we wschodniej części Morza Śródziemnego. Ćwiczenia mają odbyć się na przełomie lutego i marca bieżącego roku. Manewry w tym regionie zapowiedziała także Rosja.

dailymail.co.uk / thedrive.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz