Rosyjska prasa o słowach Pawła Grasia

Czołowe rosyjskie media poinformowały o słowach rzecznika rządu Pawła Grasia dotyczących zatrzymania trzech rosyjskich milicjantów. Mieli oni po katastrofie pod Smoleńskiem okraść konto Andrzeja Przwoźnika korzystając z jego kart bankowych.

Gazety zwróciły uwagę, że kierownictwo rosyjskiego MSW stanowczo zaprzeczyło by milicjanci mogli mieć z tym cokolwiek wspólnego.
Gazeta „Kommiersant” informuje, że MSW Rosji słowa strony polskiej określiło jako „bluźnierstwo i cynizm”.

Dziennik „Izwiestia” pisze, że Paweł Graś mógł pomylić się a zatrzymani zostali nie funkcjonariusze milicyjnego OMON-u lecz przedstawiciele innych struktur. Dla przykładu teren po katastrofie pod Smoleńskiem pilnowało wielu żołnierzy wojsk wewnętrznych.

„Jeśli jednak okaże się, że informacja nie ma potwierdzenia w realnych faktach to historia może zakończyć się poważnym skandalem międzynarodowym”- twierdzą „Izwiestia”.

Gazeta „Komsomolskaja Prawda” zauważa, że sytuacja w tej sprawie wyjasni się w ciagu kilku najbliższych dni.

Rosyjskie gazety w swoich materiałach opisały słowa rzecznika polskiego rządu wypowiedziane wczoraj rano. Natomiast nie odniosły się do późniejszej informacji Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o tym, że Rosjanie zatrzymali czterech żołnierzy podejrzanych o kradzież pieniędzy z kart kredytowych Andrzeja Przewoźnika, który był wśród ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Informacja ABW pojawiła się wieczorem gdy redakcje kończyły przygotowania gazet do druku.

IAR/Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz