Rosjanie zapłacą Francuzom 720 mln euro za okręt Mistral

Rosjanie zapłacą Francuzom 720 milionów euro za budowę pierwszego okrętu klasy Mistral – podała agencja RIA Nowosti, powołując się na anonimowe źródło znające kulisy przetargu.

Koszt budowy drugiego helikopterowca będzie mniejszy o 70 milionów euro. 24 grudnia Rosja i Francja porozumiały się w sprawie budowy dwóch okrętów Mistral we francuskiej stoczni w Saint-Nazaire. Dwa kolejne helikopterowce mają być zbudowane już w Rosji, na francuskiej licencji.Mistral to duży desantowy okręt szturmowy. Może transportować kilkadziesiąt czołgów, kilkanaście helikopterów i kilkuset żołnierzy. Premier Władimir Putin mówił niedawno, że Rosji zależy na transferze technologii, bo unowocześni to jej potencjał militarny. Sprzedaż Rosji nowoczesnych okrętów klasy Mistral niepokoi jednak sąsiadów Rosji oraz NATO.

IAR/Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz