Broń została dostarczona za pośrednictwem rządu w Bagdadzie.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja dostarczyła broń irackim Kurdom za pośrednictwem Iraku. Według niego Rosja dostarczając broń do Iraku uwzględniła, że zarówno Kurdowie jak i Irakijczycy walczą z Państwem Islamskim dlatego trzeba ich wesprzeć. Siergiej Ławrow stwierdził – „W dostawach uzbrojenia dla Iraku uwzględniliśmy Kurdów, ale dostawy do nich trafią za pośrednictwem rządu w Bagdadzie.”Rosyjski minister spraw zagranicznych stwierdził, że zrobiono tak przez poszanowanie suwerenności Iraku.

„W pełni szanujemy suwerenność i integralność terytorialną Iraku”– powiedział minister.

TASS / kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. gan
  gan :

  Kurdowie to długie ramię Moskwy na bliskim wschodzie (kto nie wierzy, niech zrobi analizę). Tym bardziej niepokoi notka: „Czechy udzielą wsparcia Irakijczykom i Kurdom walczącym z ISIS”. Problem Kurdów polega na tym, że ze względu na sytuację geograficzną (otaczające ich państwa) nie mogą sprzedawać ropy. Potrzebny kanał przerzutu.

  • malkontent
   malkontent :

   Bredzisz rusofobia zaślepia ciebie :-(((( to przede wszystkim Tureccy gromią, mordują Kurdów, cały świat udaje , że nic sie nie dzieje. Turcy znani są z ludobójstwa Ormian, milionowych morderstw. Kurdówie to następny naród na którym kebaby trenuja ludobójstwo a świat nic , gdzie są ONZ ???, gdzie UE, gdzie strażnik świata USA ??? nic bo tak wygodnie:-((((. To, że Rosjanie nie bezinteresownie to robia to oczywiste ale przynajmniej stoja po właściwej stronie :-)))))))) I to chciałem tobie uświadomić uświadomić ;-)))))) To kebaby handlują z ISIS ia USA usdaje, że nic nie widzi.