Rosyjski resort obrony poinformował, że Moskwa planuje w najbliższym czasie dostarczyć Syrii nowe systemy obrony powietrznej.

Ministerstwo obrony poinformowało, że planuje zbadać rakietę Tomahawk, przechwyconą przez siły syryjskie podczas niedawnego ataku, w celu udoskonalenia własnych rakiet. Rosyjska deklaracja padła dzień po tym, jak izraelski minister obrony, Avigdor Lieberman, ostrzegł, że rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej dostarczone Syrii mogą stać się celem dla izraelskiego lotnictwa.

„Jedno powinno być jasne – jeśli będzie ostrzeliwał nasze samoloty, zniszczymy go. Dla nas ważne jest to, że systemy obrony, które Rosjanie przenoszą do Syrii, nie są używane przeciwko nam. Jeśli zostaną użyte przeciwko nam, będziemy działać przeciwko nim” – powiedział Lieberman.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wcześniej rosyjski Komiersant informował, że Rosja wkrótce dostarczy Syrii systemy obrony przeciwlotniczej S-300.

Minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział w poniedziałek, że Rosja nie zdecydowała jeszcze, czy dostarczy Syrii zaawansowany system rakietowy S-300 i oficjalnie poinformuje, gdy zapadnie taka decyzja.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: System S-300 trafi do Syrii?

Kresy.pl / Haaretz / Reuters

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Gaetano
    Gaetano :

    Bardzo dobra decyzja; S-300, solidne wsparcie syryjskiej armii i broń, która znacząco ostudzi natarczywość jankeskiego gada i jego głównych sprzymierzeńców spod znaku gwiazdy Dawida, za nic mających życie cywilów. Bo jeśli podczas niedawnego, bandyckiego ataku, syryjska obrona p.lotn. dawała radę z poradzieckimi rakietami z lat 80-tych, to tym razem jej skuteczność ulegnie dalszej poprawie.

  2. RAFALXJXJXJ
    RAFALXJXJXJ :

    Nie jestem rusofilem ,wprost przeciwnie – jednak jest to sprawa wbrew pozorom korzystna dla Polski . Pokaże ,że nasze systemy rakietowe jakie w przyszlości dostaniemy od USA sa tak samo dobre jak rosyjskie . To ostudzi obie strony i pokaże ,że atak którejkolwiek ze stron na Polskę nie opłaci się obydwu krajom . Taka zimna wojna w małej skali. Lepiej odstraszać niż walczyć i ginąc. Poza tym sekunduje Rosji w walce z zydowskimi bandytami gdziekolwiek atakują i kogokolwiek . Bo wróg mojego wroga jest dla odmiany również moim wrogiem a nie przyjacielem.